• Ethereum fiyatı, yükselen bir paralel kanalın orta çizgisinin altında işlem görüyor.
  • ETH, burada reddedilirse% 17 oranında 1.735 $ ‘a geri çekilebilir.
  • 2.350 $ ‘lık çıkış çizgisi fethedilirse, 2.500 $’ lık yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi makul görünüyor.

Ethereum fiyatı, birden fazla zaman dilimi boğaların tükenişine işaret ettiği anda geri çekilebilir.

Dönüm noktasında Ethereum fiyatı

Ethereum fiyatı, 13 Ocak’tan bu yana birden çok yüksek ve daha yüksek dipler oluşturdu. Bu salınım noktaları trend çizgileri kullanılarak bağlandığında yükselen bir paralel kanal oluşuyor.

En son düşük seviye 25 Mart’ta oluşturuldu ve bu, 2.000 $ ‘ın hemen üzerinde% 38’lik bir artışla sonuçlandı. Bununla birlikte, satıcılar ETH’yi paralel kanalın orta çizgisinin altına, şu anda 2.083 dolardan işlem gördüğü yere itmeyi başardılar.

Akıllı sözleşmeler platform jetonu, öngörülebilir gelecek için eğilimini belirleyebilecek çok önemli bir kararla karşı karşıyadır. 

Alıcılar, Momentum Reversal Indicator’ın (MRI) 2,350 $ ‘lık çıkış çizgisinin üzerinde kalmayı başarabilirse, Ethereum fiyatı yakında 2.500 $’ a yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini belirleyebilir.

Bununla birlikte, 2.041 doların altında belirleyici bir kapanış, ETH’nin 50 günlük Basit Hareketli Ortalamaya (SMA) doğru% 13 düştüğünü görecek. Bu seviye,% 78.6 Fibonacci geri çekilme seviyesi ile örtüşüyor.

Düşüş senaryosunu destekleyen haftalık grafik, Ethereum fiyatının daha yüksek zirveler oluşturduğunu, Göreceli Güç Endeksi (RSI) ise daha düşük zirveler yarattığını gösteriyor. Böyle bir kurulum, düşüş sapması olarak bilinir ve bir düzeltme öngörür.

Ek olarak, RSI aşırı alım bölgesinde, bu da aşırı genişletilmiş bir ralli olduğunu gösteriyor. MRG, gelen bir ters dönüşü gösteren çoklu A, B ve C uzantıları ürettiği için RSI’nin düşüş görünümüyle uyumludur.

ETH / USD 1 günlük ve 1 haftalık grafik

ETH / USD 1 günlük ve 1 haftalık grafik

Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi 1.000.000 ila 10.000.000 ETH tokenine sahip balina sayısı, Ethereum fiyatını önemli ölçüde etkiliyor gibi görünüyor. Bu yatırımcıların hisselerindeki bir artış, ETH’nin piyasa değerinin değerlendiğini gördü ve bunun tersi de geçerli oldu.

Bu piyasa katılımcılarından ikisi, akıllı sözleşmeler platformunun 2 Nisan’da 2.144 $ ‘dan yeni bir rekor kırmasının ardından bu kategoriden ayrıldı. Balinalardaki bu% 18’lik azalma, Ethereum için aşağı yönlü bir görünüm çiziyor.

Ethereum arz dağıtım tablosu

Ethereum arz dağıtım tablosu

ETH’nin senaryosu acımasız görünse de, özellikle borsalardaki azalan ETH bakiyesi göz önüne alındığında, bir yükseliş hikayesi olası değildir.

Merkezi kuruluşlar tarafından tutulan toplam arzın yüzdesi olarak Ether’in arzı, 2 Nisan’daki rekor seviyelere ulaştığından beri% 4 düştü. Bu küçülme, satış baskısını etkili bir şekilde azaltır ve yatırımcıların ETH’nin yükseliş potansiyeline güvendiğini gösterir.

Borsalar grafikte Ethereum arzı

Borsalar grafikte Ethereum arzı

MRI’nin 2.350 $ ‘lık çıkış çizgisinin üzerine yakın bir günlük mum çubuğu, alıcıları çoğunluğa atlamak için tetikleyecektir. Böyle bir durumda, Ethereum fiyatı 2.500 $ ‘lık arz engeline% 6 artabilir .

Bu seviyeyi aştıktan sonra, altcoin devi% 10 artarak% 141,4 Fibonacci uzatma seviyesine 2.765 $ ‘a ulaşabilir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here