NYSE Arca, önerilen bir bitcoin yatırım güvenindeki payları listelemesine izin verecek bir kural değişikliği için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) resmen başvurdu.

Wilshire Phoenix Funds tarafından yönetilen Amerika Birleşik Devletleri Bitcoin ve Hazine Yatırım Ortaklığı, borsa  tarafından Pazartesi gününün sonunda yapılan bir dosyalamaya göre, yalnızca bitcoin ve kısa vadeli ABD Hazine menkul kıymetlerine yatırım yapacak .

Dosyalama, Coinbase’in gözaltı kolunun yatırım ortaklığının bitcoininin sorumlusu olarak hareket edeceğini belirtti. Coinbase ile çalışan güven, sıcak ve soğuk cüzdanlarından “AM Best tarafından yüksek puan alan sektör lideri sigorta şirketleri” sinden hırsızlığa karşı 200 milyon $ ‘lık sigorta kapsamı elde etti.

Bu yatırım aracı, NYSE Arca ve Bitwise’ın listelenmesi için SEC onayına başvurdukları bitcoin borsa yatırım fonundan (ETF) yapılan ayrı bir çabadır.

Wilshire , Ocak ayında araçla ilgili bir broşür yolladı , ancak Pazartesi günkü dosyalama yasal olarak onaylama sürecini resmen başlattı. SEC, önerilen kural değişikliğini onaylamak, reddetmek veya geciktirmek için 45 güne ve dosyalamaya göre son bir karar vermek için 90 güne kadar sürebilir.

Pazartesi günü, SEC , teklif edilen borsa yatırım fonu (ETF) konusundaki kararını ertelediğini ve söz konusu ürünle ilgili nihai bir kararın Ekim ayının sonuna kadar başladığını ileri sürdü.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here