EOS

Kendisini Ethereum Killer olarak ilan eden EOS, bir yılda bir milyar doların üzerinde yükselen en büyük ICO’lardan birini çalıştırdı. EOS, saniyede milyonlarca işlemi kolaylaştırarak Ethereum gibi merkezi olmayan bir blok zincirine ölüm kılığına girecek bir ölçeklenebilirlik seviyesi getirmeyi amaçlamaktadır. Temel amacı, uygulamaları özel bir ağ kadar hızlı işleyebilen kullanıcı dostu, ölçeklenebilir bir blockchain ağı oluşturmaktır. Bunu, delege edilmiş bir paydaş konsensüs kanıtı kullanarak gerçekleştirmeyi amaçlar.

NULS

Nuls, belirli bir firmanın gereksinimlerine bağlı olarak özelleştirilebilen akıllı sözleşmeler, çoklu zincir ve çapraz zincir altyapıları sunan evrensel bir blockchain mimarisidir. Nuls, esas olarak, işletmelere kendi şirketlerinin özel ihtiyaçlarını karşılamak için kendi blok zincirlerini kişiselleştirme ve oluşturma yolu sunmak için modüler mimarisini kullanır.

EOS

EOS, Brendan Blumer tarafından kuruldu ve Dan Latimer projenin ardında beyinler gibi davranıyordu. Takımda 35’ten fazla geliştirici ve uzman var. Dan, ilk bitcoin yıllarında Satoshi Nakamoto ile çalıştı ve Steem.it ve Bitshares projeleri ile büyük başarılar tattı.

Ricardian sözleşmesinin mucidi Ian Grigg, finansal kriptografide 25 yıllık tecrübesi ve daha önce R3 Corda blockchain konsorsiyumunun bir parçası olarak da ekibin bir parçası. Dan’in Steemit ve Bitshares projelerinden bazı geliştiriciler de EOS’daki teknoloji ekibinin bir parçası.

nuls

Lily Wang ve Reaper Ran (daha önce Neo Community kurulunda) tarafından yönetilen Nuls, Chongqing Çin’den yola çıkmış ve geleneksel blockchain sistemlerinin zincir yapılarının sınırlamalarına bir yanıt niteliğindedir. Ekiplerin çoğu, daha önce özel sektörde ve devlet hükümetinde güçlü bağlantılar kurmaları için izin verilen İnchain projesinin bir parçası olmuştur.

EOS

Ana ağının sadece son zamanlarda piyasaya sürülmesi nedeniyle EOS’un birçok büyük işletme ortaklığı bulunmamaktadır. Everipedia, Smoke.Io, Vertex stüdyoları, vb. Gibi kurumlarla ortaklık kurmuştur. Bugüne kadarki en büyük ortaklığı Bitfinex’tir.

NULS

Nuls, Chongqing blockchain ittifakını kurdu ve Bitshares, Fil ittifakı (büyük Çinli e-ticaret oyuncusu) ve Çin Blockchain Industry Alliance ile ortaklık kurdu. Sadece bu değil, aynı zamanda NULS aynı zamanda kısa bir süre önce blok zincirleme alanı Bitmain’deki en büyük madencilik şirketi ile işbirliği yapmanın yanı sıra Alipay ile bağlantıları olan MC Ödemeleri ile bir anlaşma imzaladı.

NULS aynı zamanda yakın geçmişte ünlü şirketlerle bir dizi işbirliği imzaladı. Bunlar arasında Veritag, SAKAE Fintech, Y3 Technologies Pte Ltd, Reefic Protocol ve Morpheus Lab gibi Singapur merkezli endüstri stalwart’larını içeren bir Food Chain Alliance kuruldu.

EOS

EOS, bir yıl süren ICO’yu 1 milyar dolardan fazla büyüttü. EOS tokenlarının fiyatı 0,5 dolardan az, 15 doların en yükseği arasında değişiyordu. Şu anda 7.23 $ ‘da işlem görüyor.

NULS

Nuls’un geleneksel bir ICO’su yoktu, ancak Inchain projesinin tüm yatırımcılarına hava atıldı. Jetonun fiyatı Ocak ayında 8 dolar seviyesini vurdu ve şu an 1,9 dolar seviyesinde işlem görüyor.

EOS

Platform, tüm programcılar için şık ve kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmıştır ve ağın kullanımına ek bir ücret yoktur. EOS blok süresi 0.5 saniyedir ve grafen teknolojisi ve çok parçalı paralel işlem kullanılarak 300.000 tx / s işleme tabi tutulur. Belirteç sahiplerinin blok tutucusu olarak görmek istedikleri kimselere oy verdikleri delegasyona dayalı bir paydaş konsensus mekanizmasını kullanır.

EOS, C, C ++, Pas ve katılık gibi ana programlama dillerini destekler. Kullanılan Web derleme dili birçok dili derleyebilir. EOS, odağını layman kullanıcılarına dönüştürür, ancak uygulama geliştiricilerine hitap eder. Tüm özellikleri ölçeklenebilir, kullanıcı dostu blockchain uygulamalarının hızlı gelişimi için uygundur.

EOS’un temel amacı, büyük ölçekli uygulamalar için bir blockchain platformu haline gelmek ve insanları Ethereum platformundan geçiş yapmaya yönlendirmektir. Ekip, EOS ağının Facebook / Twitter gibi kitlesel uygulamaları barındırmaya yetecek kadar güçlü olduğuna inanıyor. Halka açık zincirlere izin verirken, farklı modüller, yan zincirler, birlikte çalışabilirlik, alt zincirler veya çapraz zincir mutabakatı için hiçbir imkânı yoktur. Bu basit, kullanıcı dostu akıllı sözleşme ve dApps platformudur.

NULS

Nuls, blok zincirinde modüler bir mimari kullanır, bu da alt zincirlerin kolay özelleştirilmesini ve ayarlanmasını sağlar. POS’a benzer bir “Mutabakat Teminatı” mekanizmasını kullanmaktadır; burada “çukur belirteçler” olarak adlandırılan düğümler, madencilik ve validasyon işlemleri için kullanılmaktadır. Ayrıca, farklı düğüm kademeleri de vardır; bunlar, komisyona ve kredi notuna göre değişen temettüler sunan masternodlardır.

Nuls tarafından kullanılan ana programlama dili, 3 ek dil desteği ile Java’dır. 10 saniyelik blok süresine sahiptir ve 2.000 tx / s ile milyonları alt zincirden işleyebilir.

Nuls, modüler blok zincirleme, yan zincir mekanizmaları, akıllı sözleşmeler ve çapraz zincir mekanizmaları sunar. Ancak NULS’in en göze çarpan özelliği, kurumsal gereksinimlere göre özelleştirilebilen NULS blockchain mimarisinde alt zincir (kamu ve özel) oluşturma becerisidir.

EOS

EOS’un piyasa değeri şu an 4.8 milyar dolar seviyesindeydi ve son zamanlarda tüm erc-20 jetonları, ana ağın piyasaya sürülmesinden sonra doğal EOS tokenleri ile değiştirildi. 900 milyon dolaşımla toplam 1 milyar jeton var. Her ne kadar takıma ait olan üst cüzdanların tokenlerin% 53’üne sahip olduğu belirtilmelidir. EOS jetonları, büyük borsalarda işlem görebilir ve aynı zamanda airdrop’ları alabileceğiniz yerel cüzdanlarında saklanabilir.

Yan not: – bu ifade EOS TnC’de belirtilmiştir.

“EOS Jetonları, EOS Platformunda herhangi bir kullanım, amaç, özellik, işlev veya özellik dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, açık veya zımni hiçbir hak, kullanım, amaç, özellik, işlev veya özellik taşımamaktadır.”

NULS

Nuls son zamanlarda kendi ana ağını başlattı ve erc-20 tokenlerinin çoğunu ana net tokenler için değiştirdi. Toplamda 40 milyon jeton dolaşımına sahip 100 milyon jeton var. Nülleri Binance ve OKex önde gelen ticaret hacimleri ile en büyük kripto borsalarında işlem görebilir. Nuls jetonları, hem Windows hem de Mac için piyasaya sürülen yeni hazırlanmış web cüzdanında saklanabilir.

Sonuç

EOS

EOS, blok zincirindeki en heyecan verici projelerden biri olarak görülse de, benimsenmesini hızlandıracağı vaat edilen sadeliği ve yüksek ölçeklenebilirliği ile, EOS’un, merkezi yapı gibi, pek çok kırmızı bayraklı olduğu belirtilmelidir. ICO, token kullanım vakası vb. sona ermekle birlikte, EOS’un Ethereum’un mantosunu ele geçirmesi ve büyük fonları ve yüksek ölçeklendirilebilirliği göz önüne alındığında üzerine inşa edilmiş büyük ölçekli bir dApp uygulaması olması şaşırtıcı olmayacaktır.

NULS

Nuls şirketler için özel zincirleri uygulamak için kolayca programlanabilir bir blockchain oluşturarak mevcut işletmeleri optimize etmeyi umuyor. Sadece 55 milyonluk bir pazara sahip olan Nuls, değerleme konusunda tüm blockchain platformları arasında benzersiz bir konuma sahiptir. Kamu / özel sektörler arasında güçlü ortaklıklar var ve önümüzdeki aylarda üstel bir oranda büyümeye hazırlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here