NULS geliştirici ekibinin sahibi olduğu bir hesap, güvenlik açığı nedeniyle saldırıya uğramış, bu da toplam dolaşım arzının yaklaşık% 2’si olan ve yaklaşık 500.000 $ değerinde olan 2 milyon NULS’un kaybıyla sonuçlanmıştır.

Bilgisayar korsanları, çeşitli borsalara yaklaşık 140.000 $ değerinde 548.000 NULS’yi boşalttılar, ancak geliştirici ekibi, bu paraların daha fazla piyasa hasarına neden olmasını önlemek için kalan 1.452.000 NULS’yi kalıcı olarak dondurmak için sert bir çatal hazırlıyor.

Bu hack olayının tam olarak ne zaman olduğu belli değil, ancak geçen hafta NULS, kısmen% 14 düştü, bu da kısmen piyasadaki paraların piyasadan atılmasından dolayı olabilecek 3 milyon dolarlık bir düşüşe denk geliyor.

Bir kripto para biriminin 500.000 dolarlık bir hack üzerinden sert çatallanması olağandışı bir durumdur. Geçmişte benzer sayılabilecek en önemli olay Ethereum (ETH) merkezden bağımsız otonom örgüt (DAO) hackiydi. Ethereum (ETH) DAO esasen Ethereum en (ETH) altyapısını artıracak projeleri teşvik etmek için kullanılabilir gidiyordu bir merkezi olmayan girişim sermayesi fonu, ama korsan DAO $ 50 milyon çaldı. Ethereum (ETH) geliştiricileri, blok zincirini geri sarmak ve 50 milyon doları geri yüklemek için sert bir çatal yaparak cevap verdi. Toplumun bir kısmı bu sert çatalın Ethereum’un (ETH) değişmezliğini ihlal ettiğine ve Ethereum Classic’in (VB) doğduğuna inandığı için bu bir topluluk bölünmesine neden oldu.

Ethereum (ETH) DAO kesmek ve müteakip sert çatal, değişmezliği ihlal eden sert bir çatalın nasıl tartışmalı olabileceğini gösteriyor ve NULS’un sadece 500.000 dolarlık bir kesmek için sert bir çatal yapması şaşırtıcı olabilir. Bununla birlikte, NULS ticaret çiftleri için likidite genellikle 10.000 ile 100.000 dolar arasındadır. Bu nedenle, NULS web cüzdanların boşaltılmasını önlemek için bu sert çatal gerekli olabilir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here