• Dünya çapında tanınan ekonomist Nouriel Roubini, Dr Doom, merkez bankalarının kendi dijital paralarını tartıştıklarına inanıyor.
  • Roubini, CBDC’lerin düzenli şifrelere hakim olacağına ve dolandırıcılar için kapılara yaklaşmaya yardımcı olacağına inanıyor.

Nouriel Roubini AKA Dr Doom, önde gelen ekonomi politika yapıcılarının şu anda lisanslı ticari bankalardan ziyade merkez bankalarının potansiyel olarak kendi dijital paralarını ihraç edip etmediklerini araştırıyor.

Küresel çapta bilinen ekonomist, bu fikrin ciddi bir şekilde değerlendirilmesini hak ettiğini düşünüyor. Roubini bunun doğal olarak krize eğilimli bir bankacılık sisteminin yerini alacağına inanıyor. Bu daha sonra kripto piyasasında dolandırıcılara kapıyı kapatabilir .

Dünyanın merkez bankacıları halihazırda CBDC’ler olarak bilinen merkez bankalarının sahip olduğu dijital para birimleri fikrini tartışıyorlar. Roubini’ye göre, Uluslararası Para Fonu şefi Christine Lagarde’nin beğenileri, ide’nin artıları ve eksileri hakkında açıkça konuşuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here