Piyasa değeri ile dünyanın en büyük ikinci borsa Nasdaq , yeni ortaya blockchain patent ödülünü medya endüstrisi için bilgi salımını mücadele amacıyla, Salı, 23 Ekim.
Uygulama, başlangıçta açılan geçen yılın Ocak ayında da değinmektedir “bir bilgi bilgisayar sistemi […] güvenli bir blockchain yoluyla alıcılara zamana duyarlı yayınlamasını sağladı.”

Elimizdeki sorun, Nasdaq devletleri, yasal bir bakış açısıyla güvenli ve su geçirmez halde tutarken, zaman zaman medyaya zamanında bilgi aktarma sürecidir.

Blockchain teknolojisi veya daha özel olarak akıllı sözleşmeler , bilgi yayınlama sürecinin güvenliğini otomatikleştirmek ve sağlamak için kullanılabilir.

“Bir başvuru sahibi bir belgeyi sisteme gönderiyor ve bir blockchain işlemi oluşturuluyor ve belgeye dayanarak blockchain’e gönderiliyor […] Bir editör dokümanı düzenleyebilir ve bir onaylayıcı belgeyi alıcılara serbest bırakmak için onaylayabilir,“ Patent, yeniliğin ana hatlarını açıklıyor:

“Belgenin her bir değişikliği ve / veya onayı, her bir gönderenin, editörün, onaylayıcının ve alıcının, ilgili özel dijital tanımlayıcılarla (özel anahtarlar gibi) blok zincirle etkileştiği blok zincirinde ayrı bir işlem olarak kaydedilir.

Patent, Nasdaq’ın kripto para birimi ve blockchain ile etkileşimindeki en son adımı işaret ediyor . Haziran ayında, değişim menkul kıymetler teminatı için bir blockchain konsept kanıtı sistemi test etti ve ayrıca teknolojiye bağlı başka patentler için başvurdu .

Bu arada, geçen ay, Nasdaq yöneticileri , kullanıcıların “bol” ilgi alanı olarak adlandırdıklarını gösterdikten sonra, kripto para birimi verilerini pazar analizi aracına eklemeyi düşündüklerini söyledi .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here