Önde gelen para transferi şirketlerinden MoneyGram, SEC fiyaskosunun ardından Ripple ile ortaklığındaki kesintileri çekiyor.

Para transferi devi MoneyGram, Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden yasal mücadelenin ardından Ripple ile ortaklık anlaşmasını askıya alıyor.

  • MoneyGram , 22 Şubat 2021 Pazartesi günü yayınlanan dördüncü çeyreğinde ve 2020 tam yıl finansal sonuçlarında askıya alınma haberini açıkladı . Şirket, 2021 yılının ilk çeyreğine ilişkin görünümünün bir parçası olarak şunları söyledi:

Ayrıca, Şirket ilk çeyrekte Ripple pazar geliştirme ücretlerinden herhangi bir fayda sağlamayı planlamıyor. SEC ile devam eden davalarına ilişkin belirsizlik nedeniyle Şirket, Ripple platformunda ticareti askıya aldı. Şirket, 2020’nin ilk çeyreğinde Ripple pazar geliştirme ücretlerinden 12,1 milyon dolarlık net gider avantajı elde etti. ”

  • MoneyGram ve blockchain şirketi Ripple , Haziran 2019’da iki yıllık bir ortaklık anlaşması yaptı ve MoneyGram’ın sınır ötesi ödemeler için XRP jetonunu kullanmasını içeriyordu.
  • Ripple ayrıca anlaşma süresi boyunca öz sermaye için 50 milyon dolar sağlamayı kabul etti.
  • Bu arada MoneyGram , SEC’in davasından kısa bir süre sonra daha önceki bir açıklamada bulunarak Ripple’ın isteğe bağlı likidite (ODL) çözümünü veya RippleNet’i ” tüketici fonlarının doğrudan transferleri için – dijital veya başka türlü ” kullanmadığını belirtti.
  • Küresel para transferi devi, kendisini SEC ve Ripple arasında devam eden yasal savaştan uzaklaştıran en son şirket oldu.
  • Coinbase gibi çeşitli ABD merkezli kripto para birimi borsaları, XRP tokenini platformlarından ya durdurdu ya da kaldırdı . Ayrıca Grayscale ve Bitwise gibi ABD’li yatırım firmaları , dava heyecanı nedeniyle XRP varlıklarını tasfiye etti.
  • Ayrıca, 22 Şubat’ta yapılması planlanan ön duruşma konferansından birkaç gün önce, her iki taraf  da uzlaşma müzakerelerinin kartta olmadığını belirten ortak bir mektup yayınladı.
  • Haberlerin ardından XRP’nin fiyatı bir darbe aldı. Şu anda gün içinde% 15 yukarı doğru düşüş, bu aynı zamanda son birkaç günde meydana gelen piyasa genelindeki gerileme ile de ilişkilendirilebilir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here