• MoneyGram, ABD ve Meksika arasında% 10 işlem hacmini taşımak için Ripple ODL’sini kullanıyor.
  • MoneyGram CEO’su ODL’nin düzenleyicilerle uyumlu olmalarına yardımcı olduğunu belirtti.

Önde gelen para transferi şirketi MoneyGram’ın CEO’su Alexander Holmes, geçtiğimiz günlerde Ripple ile olan işbirliğinden bahsetti. Şu anda, MoneyGram, ABD ile Meksika arasında% 10 işlem hacmini taşımak için Ripple’ın XRP tabanlı İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmetini kullanıyor. Ödeme devi ODL’nin Asya ve Avustralya’daki potansiyelini test ediyor.

CNN ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Holmes, Ripple ile olan işbirliğinin ödeme endüstrisini değiştirebileceğini belirtti.

Ripple ile ilgili ilginç olan ve blok zincirleme alanında gerçekleşen şey ilk defadır, bu yeteneği gerçekten dönüştürme potansiyeli olan ve aslında benim için pek çok yönden sihirli olan verilerle para taşıma potansiyeli olan bir teknoloji var. bu gerçekten geleceğin konusu.

Nasıl anında para transferi yapıyorsunuz? Brad’in [Garlinghouse] Ripple’da söylediği gibi, dünyadaki tüm bu sıkışmış likidite ile işi nasıl anında değiştirirsiniz? Demek Ripple için heyecan verici olan şey bu. Teknoloji platformlarında ve sürmeye çalıştıkları tüm değişikliklerde ve sürmeye çalıştıkları tüm yeniliklerde heyecan verici olan şey budur. Bence sadece verimli bir şekilde yapacak en iyi platformlara sahip değil, aynı zamanda yapmaya çalıştığımızı da içine alan vizyona sahipler. Maliyetleri nasıl düşürürsünüz? Verimliliği nasıl geliştirirsiniz? Verimliliği nasıl sürdürebilir ve yalnızca müşterilerimiz için değil aynı zamanda gelecek ve potansiyel müşteriler için de daha iyi bir hizmet sunabilirsiniz.

Ripple ve onun şifreli para birimi XRP’nin bu anlamda gerçekten yenilikçi olduğunu düşünüyorum. Dünyada 300’den fazla ortak kullandılar. Bunlardan bazıları bankalar. Bunlardan bazıları MoneyGram gibi diğer havale sağlayıcılarıdır. Ve böylece, bu ağı ve ilgili dokunuş noktalarını o kanaldan ve o yetenekten toparlarken, sınırsız bir olasılık var.

Holmes’a göre ODL, düzenleyicilerle uyumlu olmalarına ve XRP’yi doğrudan tutmaktan kaçınmalarına yardımcı oluyor. Ayrıca, teknolojinin müşterilere veya hissedarlara aktarılabilecek maliyetleri azaltacağını belirtti.

Likiditenin dünyadaki tüm bu pazarlara park edilmesi, anlık ödeme amaçları için çok fazla işletme sermayesi gerektirir. Çok fazla para alıyor ve orada para yatırmak için çok fazla düşünmek gerekiyor.

Ve eğer her zaman para birimleri hakkında düşünürseniz, asla gerçekten istikrarlı olmayınız. Para birimleri her zaman oldukça değişkendir. Ve böylece dalgalanmalar sürekli hareket ediyor. Bir müşteri ABD’den Meksika’ya 300 dolar göndermek istiyorsa, onlara bir fiyat veriyoruz. Bu oranda kilitleniyoruz. Ancak Meksika’da yerleşim amacıyla Meksika Pesoları almamız gereken fiyat, bu para birimini önceden konumlandırdığımız zaman tamamen farklı bir fiyat noktasında olabilir.

Yani, alıcının göndermek istediği 300 doları alıp anında, gerçek zamanlı olarak alıp, gerçek zamanlı olarak alıp müşteriye verdiğiniz MoneyGram’a aynı oranı verebiliyorsanız, müşteriyi verdiğiniz MoneyGram’a aynı oranda vermek gerçekten ilginç bir fırsat dışarı. Ve evet, o zaman bu maliyetler müşterilere geri ya da hissedarlar için müşterilerin de marjını ve karlılığını arttırmaya yardımcı olmak için kullanılabilecekleri halka açık bir şirket olarak aktarılabilir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here