“Eski nesil bankacılar muhtemelen yeni sistemin nasıl çalışacağını hayal edemiyorlardı ve bu yüzden onu reddetmek için pratik olarak oybirliğiyle hareket ediyorlardı.

Ancak, yerleşik uygulayıcıların bu öngörülebilir muhalefetinin bizi engellememesi gerekir.

Yeni nesil genç bankacılara fırsat verildiyse, yeni bankacılık biçimlerini sadece güvenli ve kârlı kılmak için değil aynı zamanda tüm topluma varolandan çok daha faydalı hale getirmek için teknikleri hızla geliştireceklerine inanıyorum. ”

Öyleyse, Friedrich Hayek, tüm hayatı boyunca parayı inceledikten sonra, bu neslin, Paranın İlacileştirilmesi’nde belirsiz bir terimle anlatıldığını söyledi:

“Serbest girişim ve piyasa ekonomisinin hayatta kalmasını istiyorsak (sözde“ karışık ekonominin ”destekçileri de olduğu gibi) de, devlet para birimi tekelini ve ulusal para sistemlerini serbest rekabetle değiştirmek için başka çaremiz yok. ”

Sıfırdan mali sistem inşa etmek olsaydı, Bill Gates söyledi 2016’da, bir dijital platformda inşa ederim. Sıfırdan başlamanın lüksüne sahip değiliz, dedi, ancak bu geçişi dijital finanse yönetmek zorundayız.

Bitcoin ile neler yapabilirsiniz? Onlar sorup soruyorlardı. Hodl, tabi ki. Belki bir şey satın al, ya da spekülasyon yap ya da et için değiştir. Ve et ile ne yapabilirsiniz? Eh burada bir etherean ilginç bir şey söyledi :

“USD’nin satın alma gücü düştüğünde muhtemelen Et’in değeri yükselecektir. Yani teminatımın değeri artıyor ve bu değişimi hesaba katmak için CDP’mden daha fazla Dai alabiliyorum. ”

Muhtemelen bir tür laboratuvar ayarında olması muhtemeldir çünkü etheryum değeri de dahil olmak üzere herhangi bir diğer varlıkla kolayca ilişkilendirilemez, çünkü temel değeri ya da daha spesifik olarak değerini etkileyen kendi faktörleri vardır.

Ancak, tokenize edilmiş dolar ile onları yaratan teminatlı et arasındaki bu dinamik, sadece dolar enflasyonuyla sınırlanırsak oldukça ilginç görünmektedir.

Dai oluşturduğunuzda, kilitli varlıklarınızın% 33’ünün kullanılmaz hale gelmesiyle temel olarak geçerli dolar fiyatını kilitlersiniz. Eğer fiyat size karşı hareket ederse, o zaman dai’yi geri ödemezseniz veya daha düşük et / eth değerini hesaba katmak için daha fazla et göndermezseniz, sözleşme, sattığınız parayı dai dolar olarak satar. Fiyat yükselirse, daha fazla bilgi alabilir ya da etinizin bazılarını açabilirsiniz.

Et pratik olarak dolarlara dönüştürüldüğünden, gerçek dolarlara dönüştürülmediğinden, bu muhtemelen her iki yönde de bir çeşit riskten korunma olarak kullanılabilir.

Dolar daha da güçlenirse, et başına 1000 $ ‘dan 100 $’ a kadar diyelim, $ 1000 et değerinde teminat vererek 1000 $ ‘lık paranızı kilitlediniz. Şimdi eth fiyatı düşüyor. Bunu% 33’ten daha fazla olduğu sürece, kar edersiniz, ama özel bir kâr.

Eth% 33’ten çok düştü. Sizin 1.5 et, 1.000 dai oldu, şimdi 10 et değerinde. Açıkça, açıkça satmış olsaydınız, 1.5 eth size şu anda 15 et değerinde olan 1.500 dolar vermiş olurdu.

Yani beş et kaybettiniz, ama gerçekçi bir şekilde sadece bir kristal topunuz olsaydı ve ne olacağını biliyordunuz. Eth iki katına çıkabilirdi ve hatta 10 kat bile çıkabilirdi. Bunu daha önce yapmıştı. Sen açıkça sattın ve 1.5 etin 15,000 dolar olduğunu söylemiş olsaydın, biraz para kaybedecektin.

Bu yüzden özel bir kar elde etmek, çünkü teknik olarak fiyat düşerse, açık bir şekilde sattığınızdan% 33 daha fazla kaybedecektiniz, açıkça ete sahip olmanızdan ziyade karınız biraz artacaktır ve kendinizi potansiyel fiyat artışı.

Tahmin edilemez bir denizde gerçekten kaybedebileceğin tek yolun, fiyatın% 33 oranında düşmesi. Bu durumda, 1.500 $ değerindeki et 1000 $ oldu. Et’in fiyatı 670 dolar oldu ve 500 dolar değerinde değer kaybettiniz.

1000 dolar ödünç aldığınız ve 1.5x teminatına ihtiyaç duyduğunuz için, şimdi çok iyi olmadığımız karmaşık matematiklere giriyoruz, ama bakalım eğer başarabiliriz.

Diyelim ki, etinizin% 33’ü 670 dolarlık bir fiyata satılıyor. Bu bize geri ödenen 335 dolar dai verir, ödünç aldığımız 1,000 $ ‘ı 665 dolara çevirir. Eğer 2’ini koymuş olsaydın, seni 1.5 ile bırakırsan olurdu. Ama biz 1.5 ile başladık ve şimdi sadece 670 $ değerinde olan 1 ile ayrıldık, yani temelde tüm 1.5eth’inizin satılması gerekiyor.

Eğer fiyat daha sonra aşağı düşerse, bu da sizin fiyatınızın 500 $ ‘ı kaybetmiş olmanız gibi et miktarını arttırmak olduğunu düşünürse iyi olabilir, ancak eğer fiyat 400 $’ a düşerse artık 2,5 et satın alabilirsiniz.

Tabii ki bu senaryoya kilitlendiğinde et’i sattın, 3.5 etten biraz daha fazla satın alabilecektin. Yani mutlak anlamda paranı yitirdin, ama 1.5 etini tuttun, o zaman hala 1.5 etin var. Dolayısıyla hedge, bir et aldın ve bir kağıt etini kaybettin.

Bu mantıklı mı? Şey, biz bir çeşit peçeteden konuşuyoruz. Elbette, karmaşık formüller ve birçok akıllı erkek ve kadın muhtemelen muhtemelen şu anda bunu yapıyor, çalışmalar için değil, kendi finansal yönetimi için çalışmalar ve modeller olacaktır.

Şu anda et’de kaybettiğiniz senaryolar da var, çünkü satın almadan önce fiyat artabilir. Dai’yi kesin bir şey yapma. Tam olarak ne yaptıklarını tam olarak bilmiyorsanız ve tüm matematikleri ve benzerlerini yapmazsanız, oldukça riskli.

Ancak, şimdi ödünç aldığımız bu 1000 $ dai, şimdi son hatadan sonra ortaya çıkıp koştuktan sonra belki de Bileşik üzerinde borçlu olduğumuzu ve kendisinin ya da şu anda yükselmekte olan diğer finansal uygulamaların kanıtlandığını varsayalım.

% 20 önermek istiyoruz, ama güzel olalım ve% 10’a ödünç verelim. Bir yıl sonra, sadece 100 $ kazandık, bu yüzden bu 400 $ ‘lık bir potansiyel kayıp olan’ $ 400 ” ‘nötralize’ ‘doğru değil.

Peki ya aptalca bir şey yaparsak. Biz gidersek ne yeni Dapp biz henüz incelemediğiniz, ileriki bölümlerde ve 1.5 ETH bir 1x marjı eteğine girecektir.

Tüccarlar aradıkça yarı uzun yarım kısa. Fiyat 670 dolara düşüyor, 330 dolar kısalıyoruz, uzun vadede 5 dolar kaybettik, ama bu 400 dolar şimdi 70 $ oldu.

Burada kısa olan sorun, fiyat artarsa, uzun vadede iptal etmekteyiz, ama sorun ne olurdu? Olabilir.

Sadelik fiyatı için 10.000 $ ‘a kadar diyelim. Şimdi 15,000 dolarlık etimiz var, 1000 dolar dai ve bizde 14.000 dolar kaybettik. 1.500 $ değerinde 1.5 eth ile başladık. Şimdi artı 2,000 dolar alıyoruz, bu yüzden tüm bu çabalardan sonra 500 dolar kazandık.

Bir finansörün ne kadar iyi olduğunu anladığınızı söyleyebilirsiniz, ancak başka bir açıdan baktığınızda bu% 30’luk bir kazançtır. Örneğin, 1,5 milyon dolar ile başlamış olsaydık, 70.000 dolar kaybetme riskine karşı 500.000 dolar kazanabilirdik. Açık ki bu da $ 1000 dai’nin bir noktada iade edilmesi gerekiyordu, bu yüzden 500 $ ‘lık yukarı ya da aşağı bir değer kaybettik. Bu yüzden yarım uzun yarım kısa meme.

Ama bu biraz saçma örnek şu anda edilir artık doğal dijital finansal dapps yoluyla yapılabilir oldukça karmaşık hesaplamalar göstermektedir tutan eth yaklaşık 1,5 milyon değerinde.

Riske 1x marjı kısaltarak, örneğin sadece 1eth veya 0.5eth ile korunabilirsiniz. Bu, kazancınızın daha düşük olacağı anlamına gelir, ancak o zaman risk de olur.

Bunun bir sonucu olarak, eğer 1,500 $ değerinde et alırsanız, sadece onun üzerine oturmak zorunda değilsiniz. Riskleri ve potansiyel kazanımları hesaba katarken, 1.000 $ veya 750 $ değerinde bir şeyler yapabilirsiniz.

Bir bakıma, bütün bu araçlar yeni bir şey değil. Marjlar ve opsiyonlar ve teminat üzerinde borç para almak oldukça uzun bir süredir devam ediyor.

Açık finans, kolay erişilebilir, tek bir tıklama ile oldukça verimli, hemen hemen anlık ve tamamen şeffaf olması.

Temelde, Wall Street’i sıradan erkek ve kadına ya da daha doğrusu, yeteri kadar akıllı olan ama eski finansal sistemin arke kağıt süreçleriyle uğraşamayan akıllı adama ve galerine açıyor.

Fazla görünmüyor. Bilirsin, neden telefonla uğraşırsan, sadece faks gönderebilirsin. Ama daha iyi.

Ve bir Uganda akıllı erkek ya da kadına, Çinli bir matematik hikâyesine, Amerikalı finans öğrencisine, herkesin interneti olan ve et almanın bir yolu olduğu için.

Oldukça yeryüzünde değil, aracıların yavaşça değiştirilmesi. Dijital çağın tek tıklama verimliliği. Wall Street guildlerinin açılışı. Sıradan akıllı olanlara sofistike araçların kullanılabilirliği.

Yine de bir gün geriye bakıp, güvensizlik ve sömürünün kötüye kullanımıyla dolu olan arkı kağıt dünyasını görebiliriz ve belki de yeryüzüne nasıl dönebileceğini merak edebiliriz.

Mumlar işlerini mükemmel bir şekilde yaptı, ama ampuller daha iyisini yapıyor. Hiçbir şey dünya kırıcı, sadece daha güzel.

Hala daha fazla talep etmeyiz, asla tatmin olmaz, ancak bu yeni dijital yerli finansal dünyanın nasıl bir gelecek olmadığını görmek zordur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here