Pasifik Okyanusu’ndaki küçük bir ülke olan Marshall Adaları kısa bir süre önce kripto-para birimi danışmanı olarak Blockchain danışmanlık şirketi ChainStrategies’in başkanı Steve Tendon’ı işe aldığını ortaya koydu.

Özellikle ülke geçen yıl Sovereign (SOV) adı verilen kendi ulusal kripto para birimini başlatmakistediğini duyurdu . Tendon, Sovereign’i geliştirmeye ve hükümetine “yeni şifreleme para birimlerinin hazırlanması, tasarlanması ve düzenlenmesi” konusunda yardım etmeye hazırlanıyor.

Tendon, bilhassa Blockchain Malta Derneği’nin kurucusu ve Başkanıdır ve bir fintech firması olan Anticipay’da Baş Teknoloji Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Geçmişte, ülkenin blok zinciri ve kripto para birimi ile ilgili şirketleri çekmeye odaklandığı Malta Başbakanı için Stratejik Danışman olarak görev yaptı.

Çalışmaları, kripto-para birimi konferansında “yılın kripto-değişimi” olarak adlandırılan Binance ve OKEx gibi önde gelen kripto para birimi değiş tokuşları da dahil olmak üzere, sektördeki en önde gelen bazılarını çekti .

Bununla birlikte, Tendon, Sovereign’ın sahip olacağı tek önemli danışman değildir. SOV’un Medium’daki Uluslararası Uzmanlar Bankası Genel Sekreteri SOV’in Orta blogunda yayınlanan bir yayına göre, kripto para birimi Baş Ekonomisti Peter Dittus .

Dittus şöyle demiştir:

Steve, blockchain teknolojisi ve düzenlemelerinde önde gelen uzmanlardan biridir. Marshall Adaları dışından bir blok zinciri finansal hizmet ekonomisi geliştirmek için düzenlemelerin hazırlanmasına ve tasarlanmasına yardımcı olacaktır.

Blog yazılarına göre, Marshall Adaları “Cayman Adaları’na benzer şekilde”, “Marshall Adaları’na benzer bir nüfusa sahip olmasına rağmen, dünyadaki hedge fonların% 5’ini” içerdiğini iddia ettiği bir bölge olarak gelişmeye çalışıyor.

Özellikle, CryptoGlobe’nin kapsadığı gibi, Uluslararası Para Fonu (IMF), ülkeyi ikinci bir hukuki ihale şekli (USD ile birlikte) olarak cryptocurrency’i başlatmama konusunda uyardı . IMF’ye göre, merkezi olmayan bir şifreleme işleminin ikinci bir yasal ihale olarak verilmesi “makroekonomik ve finansal bütünlük risklerini artıracak ve son ABD doları karşılığı bankacılık ilişkisini kaybetme riskini artıracaktır”.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here