Bitcoin, piyasa başlığına göre en yüksek kripto para birimi, bir kez daha 12.000 $ seviyesine yükseldi ve beklentiler, mevcut piyasa döngüsünde tüm zamanların en yüksek seviyesinin en yüksek seviyeye ulaşabileceği yönündeydi. Morgan Creek Capital Management CEO’su Mark Yusko, Bitcoin’i 30.000 $ seviyesine çıkaracak olan bir sonraki parabolik harekette olduğumuzu belirttikten sonra inanan bir şirket.

Bitcoin, Ekim 2018’den Bu yana En İyi Performans Gösteren Varlık Oldu

Rapora göre, Mark Yusko , CNBC’nin Hızlı Para röportajında Bitcoin’in en iyi performans gösteren varlık olduğunu ve Ekim 2018’den bu yana olduğunu belirtti. CEO’ya göre, muhtemelen Bitcoin’in Piyasada 30.000 $ seviyesinden önce küçük bir düzeltme yapılıyor.

Yusko, Bitcoin’in Ekim 2018’den bu yana yüzde 70’in üzerinde değer kazandığını belirtti. Aksine, borsa aynı süre zarfında sabit kaldı. CEO ayrıca, borsa için mahkum ve durgunluğa, hisse senetlerinin aşırı değerlendiğine ve faiz oranlarındaki yükselişin zayıf bir ekonomiye işaret edeceğine inanıyor.

Bitcoin 2021’de Muhtemelen 100.000 Dolar Vurur

Aynı damarda, Yusko Bitcoin’in 2021’de 100.000 $ ‘a vuracağına inanıyor, bu sadece bu fiyat hedefine ulaşmak için aşırı yüzde kazançlar anlamına geliyor. Bu, aynı fikirden beri endişelenmek için en az endişe verici olabilir ve kripto alanının diğer üyeleri tarafından daha da büyük beklentiler alınmaktadır.

Örneğin, Bitcoin taraftarı John McAfee’nin zamanı geldi ve Bitcoin’in 2020’nin sonuna kadar 1 milyon doları kolayca vurabileceğini belirtti. Aynı şeyi yeniden düzenlediği 2019 Nisan’ında , Bitcoin sadece 5.200 dolar civarında işlem görüyordu.

Benzer şekilde, bir milyarder girişim kapitalisti Tim Draper, Bitcoin’in birkaç yıl içinde 250.000 $ ‘ a yükseleceğini öngördü . Milyarder, Bitcoin’in defalarca tekrarlanan ölçeklenebilirlik sorunları üzerinde çalışırken bu fiyat seviyesinin mühendisin hızı ile tetiklenmesini bekliyor. Bu sorunların çözülmesiyle, dolar yerine Bitcoin’i insanların günlük yaşamlarında alışverişte kullanılmak üzere cazip hale getirebilir.

Ekonomideki yatırım ve belirsizliklerin tetiklediği dalgalanma

Öte yandan, Bitcoin’in fiyatındaki son yükselişe, yılın başında 3.000 dolar civarında işlem yaptığı göz önüne alındığında birçok faktör katkıda bulunmuştur. Bu faktörlerin bazıları, sanal varlığın kurumsal olarak benimsenmesini ve bazı ekonomilerdeki insanları Bitcoin’e yönlendiren belirsizliği içeriyor.

Bir örnek, her ikisinin de anlaşmaya varacağına dair hiçbir garantinin olmadığı ABD ve Çin ticaret savaşı durumudur . AB’nin ılımlı bir durgunluk içinde olduğuna ve yakında aynı durumun İngiltere’de olabileceği inancı var.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here