• Litecoin’in 250 dolara yakın yükseklerden son zamanlarda reddedilmesi, 180 dolara kadar düşüşe yol açıyor.
  • İyileşme, özellikle zayıf destek seviyelerinde çok uzak bir fikir gibi görünüyor.
  • MACD, kayıplar 150 dolara yaklaşırken düşüş anlatımına ağırlık katıyor.
  • 180 doların üzerinde tutulması, LTC’nin düşüş eğilimini terk ettiğini ve yükseliş trendini sürdürdüğünü görebilir.

Litecoin, kısa süre önce 250 doların biraz altındaki bir engelin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine olan yolculuğunu terk etti . Litecoin’in 220 dolar ve 200 dolar gibi çeşitli geçici destek seviyelerini kaybetmesiyle düzeltmenin durdurulması zor oldu. Bu arada, altcoin desteği 180 dolardan test ederken, 150 dolara geriledi .

Litecoin, teknik seviyeler zayıfladıkça güçlü geri vitesler kullanıyor

4 saatlik grafik, büyük bir düşüş eğilimi gösteren Hareketli Ortalama Yakınsama Sapmasını (MAC) göstermektedir. Bu teknik gösterge, zirveyi satacak pozisyonları ve nereye giriş yapılacağını belirleyebilir.

Ortalama çizgisinin altındaki bir dalış, satış baskısının arttığını gösterir. Ayrıca, MACD çizgisi (mavi) ve sinyal çizgisi arasındaki genişleyen farklılaşma, düşüş görünümünü doğruluyor. Başka bir deyişle, LTC, müthiş bir destek sağlanana kadar çöküşe devam edecek gibi görünüyor.

XLM

LTC / USD 4 saatlik grafik

En düşük direnç yolu, özellikle 4 saatlik grafikte 50 Basit Hareketli Ortalamanın (SMA) altında işlem görmesiyle aşağı doğrudur. 180 $ ‘lık destek, yükseliş trendini sürdürmenin anahtarıdır. Bununla birlikte, kaybedilirse, Litecoin 150 $ ‘a düşebilir.

IntoTheBlock tarafından hazırlanan IOMAP, LTC altında hayati destek alanlarının yokluğunu gün ışığına çıkarıyor. Bu, satış baskısı artarsa, Litecoin’in daha da aşağıya dalabileceği anlamına gelir. Bu arada model 173 dolardan 179 dolara kadar olan bölgeye dikkatimizi çekiyor. Burada yaklaşık 35.600 adres daha önce yaklaşık 807.000 LTC satın almıştı.

Artı tarafta, Litecoin 201,6 ile 207 dolar arasında muazzam bir dirençle uğraşıyor. Burada kabaca 72.900 adres daha önce yaklaşık 3 milyon LTC satın almıştı. Bu alanın üzerinde ticaret yapmak kolay olmayacak; bu nedenle iyileşmenin hemen devreye girmesi beklenmemektedir.

Litecoin IOMAP grafiği

Litecoin IOMAP grafiği

Resmin diğer tarafına bakıyorum

180 $ destek bozulmamış kalırsa, Litecoin olacak ayı görünüm geçersiz ve 180 $ doğru kurtarma lehine. Ayrıca, 50 SMA ve 200 $ ‘ın üzerindeki zemini geri kazanmak, daha fazla satın alma siparişi gerektirecek, hatta belki de IOMAP direncindeki 201.6 $ ile 207 $ arasındaki satıcı tıkanıklığını kırmak için yeterli hacim yaratacaktır.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here