• Litecoin, küresel kripto para piyasası düzeltmesi nedeniyle zemin kaybediyor.
  • LTC / USD, günlük RSI Güney’i işaret ettiği için daha fazla kayıplara açıktır.

Mevcut piyasa değeri 3,6 milyar dolar olan 7. en büyük dijital madeni para olan Litecoin , kripto para piyasasında küresel düzeltme nedeniyle son 24 saat içinde% 6,5’in üzerinde kaybetti . Yazma sırasında, LTC / USD 17 Ocak’ta 63.17 $ ‘dan kaydedilen en yüksek seviye olan 57.20 $’ dan el değiştiriyor. 

Şu anda, para piyasa ile senkronize olarak yanlara doğru hareket ediyor. Litecoin’in fiyat hareketlerini etkileyebilecek net bir temel faktör olmadığından, madeni para çoğunlukla spekülatif duygulardan ve teknik faktörlerden etkilenir. Yani, psikolojik 60,00 $ ‘ın altında bir geri çekilme, yeni spekülatif satıcıları piyasaya çekti ve kısa vadeli düşüş baskısını artırdı.

LTC / USD: teknik resim

LTC / USD 63,00 $ ‘ın üzerinde bir alana dokunsa da, yukarı yönlü momentumun bu aşamada sürdürülemez olduğu kanıtlandı. Piyasadaki geniş çaplı olumsuz düzeltme, madeni parayı 57.00 dolara itti ve bir sonraki yerel destek SMA50 tarafından 4 saatlik 56.00 dolara yaklaştı. Bir kez kırıldığında, satış 51.00 $ (4 saatlik SMA100) ve 50.50 $ (günlük SMA100 ve günlük Bollinger Band’ın orta çizgisinin birleşimi) kadar uzatılabilir.

Bu alan düzeltmeyi yavaşlatacak ve başka bir kurtarma girişimi için bir sıçrama alanı olarak hizmet edecektir; ancak, yoldan çekilirse, SMA50 günlük 5.50 $ ‘a odaklanacaktır.

Yukarı tarafta, ilk direnç 4 saatlik Bollinger Bandının orta çizgisi tarafından 59,00 $ ‘da yaratılıyor. 60,00 $ ve son zamanlardaki en yüksek seviye olan 63,17 $ ‘ı tekrar test etmek için bu seviyenin üzerinde sürdürülebilir bir hareket görmemiz gerekecek. Nihai boğaların hedefi SMA200 tarafından günlük olarak 64.54 $ ‘da yaratılıyor.

Günlük RSI’nin aşağı yönlü olduğuna bakıldığında, LTC / USD başka bir boğa dalgasından önce uzun bir düşüş düzeltmesi için iyi bir şekilde konumlandırılabilir.

LTC / USD günlük grafik

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here