Kripto para birimlerindeki iştah, Pazartesi günü New York’taki Finansal Hizmetler Departmanı, kullanıcılarına Bitcoin ticareti yapmalarına olanak sağlayan Square’e sanal bir para birimi lisansı verdiği için iyileşti .

Öte yandan, eleştirmenler manşetlere devam ediyor. Son zamanlarda, İsviçre merkezli Uluslararası Yerleşim Bankası (BIS), eşler arası bir aktarım ağının ağ kapasitesi sorunlarını hızla karşılayacağını, dolayısıyla kripto para birimlerinin geleneksel para birimlerinin yerini alamayacağını iddia etti.

Tartışmalara rağmen, blockchain teknolojisi, finansmanın ötesinde endüstrilere hızlı bir hızla yayılıyor ve kripto piyasasının duyarlılık göstergesi olan Bitcoin, kritik 6000 $ ‘ın üzerinde bir değer taşıyor ve 6850 ve 7375’e kadar bir iyileşme olasılığına işaret ediyor ( Mayıs-Haziran döneminde ise% 23,6 ve% 38,2 gibi büyük oranlarda düşüş yaşanmıştır. Aşağı yönde, 6000 $ ‘ın altında bir hamle, 5000 $’ a doğru daha fazla satış yapmayı teşvik etmelidir.

ETH / USDT, 500 dolar seviyesine yakın zamansal girişleri görüyor. Her ay 50 bin geliştiricinin ağa katılmasıyla, Ethereum’un popülaritesi sabit kalır. Bu arada, Ethereum’un durumu (kripto para birimi veya hisse senedi) hakkındaki karışıklık, bekle-ve-gör modunda alternatif pazarları terk ediyor. Bununla birlikte, bu tür tartışmalar, Ethereum’un sağlam temellerini doğruladıkları için, Ethereum-boğalar için ümit vericidir. Alıcılar, Mayıs- Haziran düşüşü ve 50 günlük hareketli ortalamadaki% 38,2’lik geri alım dahil olmak üzere 590/605 bölgesine yönelik bir toparlanma için 500 $ ‘dan az bir miktar indirim uyguladı. 490 (haftalık pivot) altında bir hareket, iyileşmenin gücünü tehlikeye atmalıdır.

Bitcoin Cash katı 820 desteğini test ederken, negatif momentum yavaş yavaş kripto piyasasında hız kaybediyor. Sektörel duyarlılıktaki yükseliş eğilimi, trader’ların mevcut seviyelerde BCH / USDT seviyesine dönmelerini ve paritenin haftalık direnç alanı olan 915/945 seviyesine çekilmesini teşvik edebilir. Risk iştahında geniş tabanlı bir iyileştirme, 1000 $ eşik değerindeki kritik eşiğe doğru daha da iyileştirilmesi için gereklidir. BCH / BTC, 200-dma (0,13) altında işlem görür. Sektör çapında bir boğa konsolidasyonu aşamasına adım atmak, Bitcoin Cash’e hız ve ölçeklenebilirlik açısından sağladığı avantajlar nedeniyle Bitcoin’e karşı sahayı geri kazanma fırsatı vermelidir .

LTC / USDT 100 $ seviyesinin altında konsolide olmakla birlikte, duyarlılıktaki sektör genelinde bir iyileşme çifti 100 eşiğin üzerine göndermelidir.

En büyük olumlu haber , New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenen bir değişim olan itBit’teki Litecoin’in listesidir. İleriye dönük olarak, piyasa çapında bir iyileşme Litecoin’in listenin en üstünde kalması konusunda daha iyi bir ipucu vermelidir.

Kullanıcıların daha umut verici şifrelere doğru ilerledikçe Litecoin’in kan kaybını hatırlatıyoruz. Litecoin’in son kampanyaları, olumsuz seyrini tersine çevirmek için yeterince ilgi çekemedi.

Görüş: Bitcoin, güçlü bir duyarlılık göstergesi

Bitcoin piyasadaki ilk ve en popüler cryptocurrency. Hemen hemen her profesyonel ve perakende tüccar, Bitcoin hakkında daha önce duymuş ve işlem görmüş ya da satmıştır.

Bitcoin’in popülaritesi çoğunlukla, temelde blokaj teknolojisi sayesinde, fütürist fikirler arayan yatırımcıları baştan çıkarmaya çalışan bir teknolojidir. Ve internet tabanlı ve merkezi olmayan bir teknolojinin geleceği olabileceğine kuşku yoktur. Aynı şekilde, internetin ortaya çıkışından da, dünyada yirmi yıl önce değişti.

Bitcoin ilk kripto para birimi olduğundan, alt kodlara kıyasla özel bir rolü vardır. Yatırımcıların blockchain teknolojisine olan güvenini temsil ediyor.

Bu nedenle, Bitcoin genellikle güçlü bir sektör-duyarlılık göstergesi olarak hareket etmiştir. Bitcoin kazanıldığında, alt kazançlar kazanıldı. Bitcoin durduğunda, altinler yatırımcıları da çekemedi. Bu davranışın öngörülebilir gelecekte doğru kalması beklenirken, Bitcoin’in ivme kazanabilme kabiliyeti zayıflamış olabilir.

Zayıflamış yukarı yönlü momentum

Bitcoin, her iki yönde sınırlı momentumla yanlara doğru hareket eder. Şimdilik, yatırımcıların neden Bitcoin’e dönmek konusunda isteksiz olduklarından emin değiliz. Muhtemel bir açıklama, kripto para birimlerine olan ilginin, Bitcoin’e kıyasla gelişmiş özelliklere sahip olan alt kozalara dağılabileceğidir.

Aslında, Bitcoin rakipleri sıklıkla hız ve ölçeklenebilirlik açısından gelişmiş özellikler ile ortaya çıkıyor. Pek çok merkezi olmayan uygulama, parasal değeri transfer etmek için kullanılabilecek Dapps, ama aynı zamanda her türlü bilgi. Sonuç olarak, blockchain teknolojisinin kullanımı sosyal ağ, çevrimiçi oyun, izleme, lojistik ve tedarik zinciri yönetimi de dahil olmak üzere birçok sektöre yayılmaktadır.

Hızlı sektör gelişimi önemli bir soruyu gündeme getiriyor: Bitcoin modası geçmiş mi?

Bitcoin Geleceği

Geleceğe gelince, tahmin etmek çoğu zaman zordur. Zaman, Bitcoin’in nasıl geliştiğini anlatacak. Yine de, tarihin ‘kripto paralarının atası’ olarak kalacağını biliyoruz.

Bununla birlikte, Bitcoin’deki idari katılıklar göz önüne alındığında, yatırımcıların geleceğe olan ilgisini kaybetmesi olasıdır. Hızlı, gelişmekte olan bir pazardan bahsediyoruz. Esneklik, iyileştirme ve yenilikçilik, bir projenin, şirketin veya holdingin değerini tanımlayan temel faktörlerdir.

Halen Bitcoin’in 25K, 50K ve hatta 100K gibi daha yüksek seviyelere yükselebileceği geniş çaplı bir spekülasyon var. Yine de, bu senaryonun asla fark etmemesi mümkündür. 2017’ye benzeyen bir ralli bir daha asla gerçekleşmeyebilir.

Aslında, kriptoya ilgi dağılımı, Bitcoin’in momentum kazanma kabiliyetine muhtemelen girecektir.

Bununla birlikte, daha zayıf bir momentumun, Bitcoin’in gelecekte değer vereceği anlamına gelmediğine dikkat çekiyoruz. Piyasalar Bitcoin’i altın muamele ederken ele almak için getirilirse, Bitcoin teknoloji açısından kapasite sınırlamalarına rağmen değerini koruyabilir ve artırabilir. Bu nedenle, bu Bitcoin için parlak bir gelecek verebilecek olası bir senaryo.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here