Cuma 8 toplanan verilere göre th DJIA% 1 azalırken, 2019, S ve P 500 içinde 3.000 puan düşmüştür. Ancak gün boyunca başıboş davrandıktan sonra, S&P 500 alım satımın son bir saatinde yükseldi ve rekor seviyelerde kapandı.

Hisse senedi fiyatlarının Bitcoin ile doğrudan bir bağlantısı olmasa da bu nedenle doğrudan etkileyemese de, kripto üzerinde bir miktar dolaylı etkisi var gibi görünmektedir.

Borsa öne doğru eğilirken, Bitcoin 9 bin doların üstünde kalmak için mücadelesini sürdürüyor. Bu, fiyatın 9.000 $ aralığının altına düşmesi için ani bir düşüşe uğramasından sonra .

ABD-Çin Ticaret Anlaşması

Hem geleneksel hem de kripto pazarlarındaki mevcut pazar durumu, büyük ölçüde ABD ile Çin arasında yapılan ekonomik anlaşmayı çevreleyen belirsizliklere bağlanabilir.

İki dev ekonomi bir süredir ticaret savaşındalar . Son zamanlarda yapılan anlaşma suları sakinleştirdi ve pazarlar iyileşmeye başladı. Şimdi, iki ülkedeki jeopolitik, piyasalar için oldukça iyimser olmayan bir atmosfer yaratıyor. 

Azalan Futures İşlemleri Faaliyeti 

Borsadaki şokun yarattığı dalgalanma etkisi sadece Bitcoin’in fiyatını değil, aynı zamanda özellikle Bakkt’daki alım satım faaliyetini de etkiledi. Bakkt, Bitcoin vadeli işlem alım satım işlemlerini kolaylaştıran yeni başlatılan bir platformdur.

Piyasadaki düşüşün ardından platformdaki işlem faaliyetinin azaldığı, ancak son zamanlarda 1.700’den fazla bitcoin vadeli işlem sözleşmesiyle yeni bir işlem hacmi rekoru kırdığı görülüyor .

Korku Bölgesinde Geri

Kabul edilebilir bir şekilde, Bitcoin’in fiyatı, özellikle 9.500 ABD Dolarını aşmayı başaramadığında zayıflık belirtileri göstermeye başlamış ve bunun yerine, son zamanlarda 9 bin Dolar fiyat seviyesinin altına düşüren bir düşüşe başlamıştır.

Ayrıca, Bitcoin genellikle ters yönde hareket ederek, borsaya karşı tepki verme eğilimindedir. Ancak bu sefer farklı. Borsadaki düşüşün kripto fiyatını aşağı yönde etkilediği görülmektedir. Kripto şimdi% 3,5’lik bir düşüşün ardından 8,860 $ seviyesinde işlem görüyor.

Şimdi çeşitli borsalar, satış baskısının düşmesini önerebilecek bir durum olan Bitcoin’in çıkışını arttırıyor. Ayrıca, satın alma baskısı Bitcoin’i daha yüksek değerlere itecek kadar güçlü değil.

Düşen açgözlülük endeksi ile birleştiğinde tüm bu göstergeler (54’ten 42’ye düştü), Bitcoin piyasasının korku bölgesine tekrar girdiğini gösteriyor. Bitcoin’de pek çok insan boğa kalmasına rağmen, bunun neticede ortaya çıkması hala bir spekülasyon konusu.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here