Amerikan finans hizmetleri ve iletişim şirketi Western Union , gelecekte kripto para birimi ödeme seçeneklerini dahil etmenin “hazır olacağını” söyledi.

Dün yayınlanan bir videoda, Western Union Küresel Para Transferi Başkanı Odilon Almeida , şirketlerin herhangi bir şirkete kripto hizmetleri sunmanın en iyisi olsaydı, şirketin ülke çapında ödeme yapma konusundaki deneyimlerine bağlı olduğunu söyledi:

“ Kripto para, insanlar ve ülkeler arasında varlıkların değiş tokuş edilmesi için bir seçenek daha olabilir. Bu olursa, fırlatmaya hazır oluruz . ”

Almeida, bu aşamada, kripto para birimlerinin, volatilite, yönetişim ve uyum gibi gelişimin ilk aşamalarından geçen diğer ödeme sistemlerinin problemlerini çözdüğünü belirtti. Batı Birliği’nin şu anda “bu üç zorluğa büyük kaynak ayırdığı” gibi zorluklarla ilgili olarak yardımcı olabileceğini de sözlerine ekledi. Ekledi:

“Western Union bugün her türlü para birimini kabul etmeye hazır. Zaten 130 para birimi ile çalışıyoruz. Bir gün, kripto paraları platformumuza tanıtmak için doğru stratejiymiş gibi hissedersek, teknoloji açısından, sadece bir tane daha para demektir. ”

Şirket başkanı ayrıca, ödemelerin gönderilmesi için blok zincirinin kullanılmasıyla maliyetlerin ve zamanların getirilip getirilemeyeceğini belirlemek için Ripple Labs ile işbirliği içinde testlerin devam ettiğini doğruladı. Western Union, Temmuz ayında ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’yle bir patent başvurusu yaptıktan sonra kripto-para birimi cinsinden bir ödeme sistemi olarak iyi bir şekilde uzun bir süredir açık bir şekilde, ‘Yinelenen Transfer Bildirimleri ve Güvenli Transferler’ adı verilen ve cryptocurrency entegrasyonunu çoktan bahsetti.

Western Union, dünyanın en saygın ve yaygın olarak kullanılan para transfer hizmetlerinden biridir. 200’den fazla ülkede hizmet veren bu hizmet, 2016 yılında 150 milyon müşteriye 80 milyar ABD Doları tutarında işlem gerçekleştirerek 5,4 milyar ABD Doları kar sağladı. Uluslararası sınırlardan ödemelerin anında ve güvenli bir şekilde gönderilmesi için kullanılabileceğinden, kripto para birimini entegre etmekten açıkça faydalanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here