Birlikte 6 milyar dolara yaklaşan iki ABD emekli maaşı fonu, yeni bir 40 milyon dolarlık risk sermayesi fonunda yatırımcı haline geldi.

Her ikisi de yaklaşık 1,1 milyon nüfuslu Virginia’nın Fairfax Bölgesi’nden biri olan Polis Memuru Emekli Sistemi ve Çalışanların Emekli Sistemi, varlık yönetimi şirketi Morgan Creek Capital tarafından yeni bir fon aracılığıyla kripto blokaj alanına çeşitlenen ilk emeklilik fonu haline geldi.

Fonun büyük çoğunluğu özkaynak karşılığında blok zincirle ilgili şirketlere yatırım yapılacak. 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası’na uygun belirteçlerin yanı sıra üst kriptolara da küçük bir miktar yatırım yapılacak.

Fairfax County Polis Memuru Emeklilik Sistemi’nin yatırım yatırımcısı Katherine Molnar, “Fırsatçı olmanın önemli olduğunu ve temsil ettiği çekici asimetrik geri dönüş profili nedeniyle bu yeni fırsata katılmanın heyecanlı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Bir üniversite kurumu, bir hastane sistemi, bir sigorta şirketi ve özel bir vakıf da dahil olmak üzere 40 milyon dolarlık diğer kurumsal yatırımcılara katılım sağlandı.

Morgan Creek Capital’in ortağı olan Anthony Pompliano’yla, yayın için zamanında yanıt vermeyen emeklilik fonlarının ne kadar olduğu belli değil. Bloomberg’e göre, Pompliano şöyle dedi :

“Kurumsal dünyada, endüstri uzun bir süre etrafta olacaksa, çok değerli olacağına inanıyoruz.

Akıllı para, fiyattan etkilenmiyor, uzun vadeli eğilimlere bakıyor ve inovasyon konusunda riskleri azaltılmış getiri sağlamak için harika bir yol olduğuna inanıyor. ”

Bunlar kriptolara yatırım yapmak için dünyanın ikinci emeklilik fonudur. Bildiğimiz kadarıyla birincisi, geçen yıl% 90’ı doğrudan etime yönelmekle geçen, geçen yıl 34 milyon dolar olan Kanada’daki en büyük kamu emeklilik fonudur .

O zamandan beri, bir dizi üniversite bağış fonu ve diğer kurumsal yatırımcılar, kriptoların devasa yatırım portföylerinde çeşitlendirici olarak davranıp davranamayacağını görmek için suları test etmek için bu alana küçük ölçekli girdiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here