Kolombiya’nın yeni seçilmiş başkanı Ivan Duque , ülkeyi küresel düzeyde teknoloji lideri haline getirme arzusunu vurgulayarak, yolsuzlukla mücadelede blok zincirinin kullanılmasına ağırlık verdi.

Cumhurbaşkanı Duque, hükümetin resmi odaklanmasının artık kamu harcamalarının şeffaflığını artırmaya yardımcı olarak yararlanarak plana bağlı blokajla birlikte dijital toplumla ilgili konulara yönelik olacağını söyledi.

Uygulamayı planladığı belirli bir politika, ilk beş yıl boyunca, yeni blok zinciriyle ilgili girişimleri teşvik edebilecek yeterli sayıda çalışanı istihdam etmeleri için bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü için bir vergi muafiyeti. Hükümet ayrıca, teknolojiyi kullanan vatandaşları koruma yollarını bulmak için INNOVA blok zinciri araştırma grubunu da düzenlemiştir.

Yeni Kolombiyalı lider, politikadan ziyade teknoloji ve iş dünyasındaki bir arka plandan geliyor. Bazıları olumlu bir değişiklik olarak görüyor, bazıları ise deneyimsizliğini eleştiriyor. Çalışma tarihi Latin Amerika ve Karayipler için en büyük kalkınma finansmanı kaynağı olan Amerikan-Amerikan Kalkınma Bankası’ndaki zamanı içermektedir.

Bölgesel Bir Trendin Ardından

Haziran ayında Yeşil İttifak’tan Senatör Antonio Navarro Wolff, blockchain teknolojisinin Kolombiyalıların yaşamını değiştirme potansiyeline sahip olduğunu söyledi . Yönetimde kullanım durumlarını, hakların korunması, seçim meşruiyeti ve şeffaflığı ile kamu hizmetlerinin yönetimini sadece birkaçı olarak nitelendirdi.

Senator Wolff, kriptopara işlemlerinin temellerini Senato komitesine açıkladı ve blockchain’in işlemleri alternatif cüzdanlara nasıl mümkün kıldı. Uluslararası banka işlemlerinin yapılmasında karşılaşılan zorluklara kıyasla, bunun başarılabileceği kolaylık ve maliyetsiz doğayı alkışladı.

Kolombiya’da yönetmelik eksikliği, senatör tarafından sorunlu olarak gösterildi; Kapsamlı yasalar olmaksızın, vergi kaçakçılığı veya yasadışı malların satışı gibi yasa dışı faaliyetleri yasaklamanın hiçbir yolu yoktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here