Merhaba Herkese
Bugün sizlere nasıl koinlerde dolandırıcılık yapılır,kısaca anlatmaya çalışacam.
Son zamanlarda koinler üzerinde titan kurulmaya başlandı , 250-500-1000 kişilik gruplar ile düşük hacimli alt coinler tokenlar alınıyor,örneğin 5$ olan x koini kademeli olarak alınarak fiyatı 50 $ yapılıyor ve dünyadaki koin alıp satan deneyimsiz küçük yatırımcılar bu x koine yüklenip fiyatını 70$-80$ civarına çekiyor, sonrasında olay kopuyor bu kurulan grup koinden çıkınca koin fiyatı , diğer kullanıcıların bir kısmınında telaşlı satışları ile tekrar 5$-10$ civarına düşüyor, bu olaydan habersiz bir çok kullanıcı ne olduğunu anlamadan kendileri için büyük zararlarda kalıyorlar, bu neden artık dünya çapındaki büyük kripto borsaları küçük hacimdeki coinleri kendi listelerinden çıkarıyorlar, ABD,ÇİN,KORE VE JAPONYA da en çok bu konudan çekiniyorlar yatırımcıları korumak adına neler yapabileceklerini düşünüyorlar.
Neden bu kadar kişi gerekli tek kişi neden yapamasın?Bu sorunun bir çok cevabı var .
*Bu grupların yönettiği para 1.000.000$ ile 30.000.000$ arasında değişiyor.Tek bir insan bu kadar yatırımı değersiz koine yapar mı? siz düşünün.
*Riskler bölünerek olası zarar azaltımı, günlük limit problemi , yatırım -çekim işlemleri.
*Tek kullanıcı ile dikkat çekmemek.
*İnandırıcılığı arttırmak.
*Ekip yönetimi ve daha fazla parayı yönetmek .Kar elde etmek.
 
Siz siz olun dikkatli yatırım yapın,koin alırken;teknolojisini,web sitesini,kurucusunu,yapmış ise anlaşmalı oldukları şirketleri,günlük hacmini,fiyatındaki hareketliliğini,ne kadar süredir piyasada olduğunu araştırıp alın.
Hem site de hem blog da bu yıl neler olabileceğini nelerin beklediğini anlatmaya çalışıyorum.
Bol kazançlar dileğiyle…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here