Juventus Futbol Kulübü, taraftarlarının katılımını artırmak amacıyla dünyanın ilk Fan Token Teklifi’nin (FTO) başladığını duyurdu. Juventus tarafından 2 Aralık’ta resmi olarak açıklananlara göre, ilk oylama Allianz Stadyumu’nda oynanan gol kutlama şarkısının seçimiyle ilgilidir.

“La Vecchia Signora” Fan Simgesi Sunuyor  

Blockchain destekli fan girişimi Socios ile ortaklaşa Juventus, Allianz Stadyumu’nda oynanan gol kutlama şarkısının seçimi gibi günlük kararlarında halkla daha fazla etkileşimde bulunmak için JUV adlı kendi Fan Simgelerini yayınladı. Mevcut anket seçenekleri Blink 182’den “Tüm Küçük Şeyler”, Blur’dan “Song 2”, POD’dan “Boom”, House of Pain’den “Jump Around”.

 

Jetonlar, Socios.com üzerinden token başına yaklaşık 2 avroluk bir fiyata satın alınabilir, ancak App “Token Hunt” artırılmış gerçeklik özelliği ile ücretsiz olarak edinilebilir. Yalnızca tokene sahip olan taraftarlar oylamaya erişebilecek, ancak platform oylamaya uygun olması için gereken minimum miktarı belirtmiyor. Ancak bunlar yalnızca ilk kullanılabilir hizmetlerdir. Yakında, fanlar da platform üzerinden iletişim kurabilecek ve bir pazar yeriymiş gibi aralarında belirteç alışverişinde bulunabilecekler.

Simgenin maliyeti şu anda birim başına 2 Euro olarak belirlenmesine rağmen, fiyatı Socios.com’un yerel belirleyicisi olan Chiliz belirteci ( CHZ ) , aslında 0,011 dolar civarında işlem gören dalgalanmalara bağlı olarak dalgalanmalara maruz kalıyor .

Blockchain için İleri Adım

Bir pazarlama hareketi olmasının yanı sıra, JUV belirtecinin lansmanı, kripto para birimlerinin yeni kullanıcılara yayılmasına katkıda bulunur. Simgenin ardındaki konsept Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinden tamamen farklı olsa da, düzenli olarak futbol taraftarları, bu insanların başka türlü bilinmeyen bir dünyaya yaklaşma olasılığını artıran kripto para birimlerine tanıtılmaktadır.

Juventus, bu yeni teknolojiyi kullanmak isteyen uzun bir dizi diğer kulübün yalnızca bir tanesi. Socios, diğer birçok profesyonel futbol takımıyla işbirliği yaptı ve Paris Saint-Germain, Atletico Madrid , Galatasaray ve AS Roma gibi bunlardan altısı kendi kartlarını çıkarmayı düşünüyor.

Kriptoyu futbol sahasına getirmek, kripto para birimleri ve blok zincirleme teknolojisinin kullanımı hakkında farkındalığı arttırmak için iyi bir strateji olabilir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here