Japonya’nın mali düzenleyicisi, yatırımcıların fonlarını korumayı amaçlayan ICO’lar için yeni bir yönetmelikler seti getirecek. Bu yerel bir haber merkezi olan Jiji Press tarafından bildirildi .

Haber bülteni, ICO’ları yürütmek isteyen kuruluşların ve şirketlerin Japonya’nın Finansal Hizmetler Dairesi’ne (FSA) kayıt yaptırması gerektiğini bildirdi. Bu, FSA’nın borsalar, ödeme hizmetleri ve çeşitli finansal araçların yeniden düzenlenmesini öngören faturaları tanıtmak için söylendiği bir zamanda ortaya çıktı.

Jiji, düzenlemelerin “ yurtdışında birtakım hileli ICO davaları göz önüne alındığında” geldiğini ve “ bireylerin daha iyi korunabilmesi için ICO’lara yatırım yapmalarına yardımcı olacağını” bildirdi . ”

Geçtiğimiz ay, FSA’nın Sanal Döviz Alım Satım Sektöründeki Çalışma Grubu onuncu toplantısını sonuçlandırdı. Grup üç kategoriye göre belirteçler sınıflandırmıştır: bir ihraççı (BTC gibi) olmayan sanal para birimleri, ihraççıya sahip sanal para birimi ve sadece ihraççıya sahip olmayan, aynı zamanda kar dağıtımı yapan sanal para birimi.

Belirteçlerin ilk iki kategorisi Mali Araç ve Borsa Kanununun uzlaşma yönetmeliklerine tabidir, üçüncü tip ise aynı kanunun yatırım yönetmeliklerine tabidir.

Son zamanlarda, Japonya kripto uzayında bir dizi düzenleme getirmiştir. Eylül ayında, FSA, borsaların düzgün bir şekilde risk yönetimini gerçekleştirdiğinden emin olmak için tarama prosedürlerini uygulamaya koymuştu . Ayrıca etmişti ilan istikrarlı paralar ön ödemeli ödeme araçları bir formu vardı ve kripto paralar tabi olan aynı düzenleyici incelemeye tabi olmadıklarını Ekim ayında. FSA, ülke içindeki bütün kripto küresini sistematik olarak düzenliyor. Kripto cüzdan servis sağlayıcıları için bile düzenlemeler getirmiştir .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here