Japonya , kripto para dünyasında büyük hamleler yapmakta ve yeni mevzuat, tüketicilerin borsa korsanlarından korunmalarını sağlamak için daha destekleyici ve güvenli bir düzenleme ortamının önünü açmayı amaçlamaktadır.

Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından önerilen çerçeve, 2018’de daha önce yapılan bazı yüksek profilli saldırılara yanıt olarak geldi ve 540 milyon doların üzerinde toplu kayıplara neden oldu.

Taslakta , varlıkların “para birimine ve geri ödeme fonlarına eşit veya daha fazla varlığa sahip olmalarını” gerektiren bir not da dahil olmak üzere birkaç önemli konu vurgulanmaktadır . Bu talimat, bir saldırı gerçekleşirse tüketicilerin kaybedilen tazminat alacağını garanti eder. fonlar.

Bu teklif aynı zamanda ‘kabul edilen bayilere’ veya yasal onay bekleyen şirketlere kısıtlamalar getirmeyi hedefliyor. Yeni kurallar, yasal limbo şirketlerine reklam vermekten ya da yeni müşteriler edinmek amacıyla ricada bulunmalarına engel olacak. Taslak ayrıca şirketlerin yeni paralar listelemesini önleyecektir. Şu anda, bu düzenlemeden etkilenmeye hazır olan üç işletme var – Coincheck, Lastroots ve Everybody’s Bitcoin -.

Yeni güvenlik önlemlerine ek olarak, FSA, sektördeki diğer şirketlerle birlikte çalışmanın, kripto firmalarını Japonya Sanal Döviz Alım Satımları Birliği’ne (JVCEA) katılmaya teşvik eden, kripto şirketlerini teşvik etmeye teşvik etmesinin önemini vurguladı. endüstrinin içinden bir sap.

Teklif, diğer önemli Japon milletvekillerinin, daha düşük vergiler ve kriptolar arası işlemler için muafiyetler dahil olmak üzere daha fazla destekleyici düzenleme önlemleri alması için bastırdığı şeklinde geliyor .

Yen İşlem Hacminde ABD Dolarını Aştı
Düzenleyici spekülasyonlar son birkaç aydır Japonya’daki ilgi odağının çoğunu ele geçirirken, Japon Yeni ticaret hacmi perde arkasına sessizce tırmanıyor.

Yen, pazartesi sabahı itibariyle , toplam bitcoin pazarının yüzde 47’sini oluşturuyor ve pazar payının yaklaşık yüzde 44’ünü elinde tutan ABD doları karşılıyor .

“Bu Japonya öncesinde dünyanın geri kalanının aylar hatta yıllar yaşadığı gibi görünüyor,” e xplained Michael Ou, CoolBitX, cryptocurrencies için bir mobil soğuk depo donanım cüzdan CEO’su hükümet müdahalesinin haber başlıklarını, özel şirketleri kılarken”ekleyerek, açıkladı Japonya’da da kripto pazarını geliştirmek için çok çalışıyoruz: burada bir düzineden fazla Japon kripto para birimi değişimi var. Giderek artan sayıda Japon işletmesinin kripto para birimlerini ödeme olarak kabul etmesi ve Japonya’nın gelişen teknoloji dünyasındaki birçok girişimle birlikte, devam eden yatırımların sürekli yeniliklere ilham vereceğini tahmin etmek doğru. ”

Dünyanın En İyi Para Birimi
Ticaret savaşı sıkıntıları ve borsada yaşanan çöküşle birlikte, ABD doları son aylarda yen karşısında değer kaybetti.

Tırmanış, güçlü bir Japon ekonomik görünümüyle ve para biriminde güvenli bir cennet malı olarak bahis yapan yatırımcıların girişi ile beslendi. Asya ticaret müdürü Stephen Innes, Oanda, “Küresel hisse senedi piyasası borcunun kur piyasalarında hissedilmeye başladığı açıklandı . Henüz risk hissinde önemli bir toparlanma görmüyorum. ”

Güçlü bir ulusal para birimi ve destekleyici düzenlemeyle desteklenen, Japonya’nın kripto ücretini neden yönlendirdiğini görmek açık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here