Japonya Yeni Ekonomi Derneği ( JANE ), Japon Mali Hizmetler Ajansı’ndan ( FSA ) kripto alım satım geliri için cari vergi oranını düşürmesini istedi .

Japon e-ticaret devi Rakuten’un CEO’su Hiroshi Mikitani’nin liderliğindeki JANE’nin , ülkenin mali düzenleyicisine, genel vergilendirme yerine ilerici vergilendirmeye uygun olarak vergi şifrelemesini isteyen bir teklif talebi gönderdiği bildirildi.

Makaleye göre, ticari kripto para birimlerinden elde edilen gelir şu anda yüzde 55 olarak vergilendiriliyor. Kripto kazancına ilerici vergi uygulamak, vergiyi yüzde 20’ye düşürmeyi amaçlıyor – ülkedeki hisse senetleri ve forex piyasalarına uygulanan oran. Dernek ayrıca FSA’dan kripto-kripto işlemlerine vergi koymamasını istedi.

Düzenleme teklifinde JANE, Japon düzenleyiciden, kripto endüstrisine kısıtlayıcı düzenlemeler uygulayarak yeniliğe zarar vermemesini istedi. Özellikle, JANE’nin önerileri, FSA’nın düzenleyici kapsamının açıklığa, ilk madeni para teklif ( ICO ) uzlaştırma sürecine , kripto velayet ticaretine ve türev alım satım işlemlerine atıfta bulundu .

“Japonya’nın Amazon’u” olarak bilinen Rakuten, kısa bir süre önce , kurumsal yapısının revize edildiğini ve kripto ile ilgili işlerini içeren yeni bir ödeme iştiraki oluşturduğunu duyurdu . Şirket, sadakat şubesi Spotlight Inc.’i, aynı zamanda bir şifreleme para birimi değişimi gerçekleştirecek olan Rakuten Payment adlı yeni bir işletmeye devretmeyi planladığını belirtti .

Bu arada, FSA geçenlerde ortaya kripto ile ilgili işletmelerin lisans ajansın inceleme süreci ya onaylanmış veya 12 Ocak’ta başlayan altı ay içinde reddedilecektir söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here