Japonya’nın en büyük ticaret şirketlerinden biri, 1 Şubat’ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre, bir blok zinciri izlenebilirlik sistemi geliştirmeyi amaçlayan bir kavram kanıtı ( PoC ) başlatıldığını resmen açıkladı .

Japonya’nın en büyük beş şirketinden biri olan ve genel bir ticaret şirketi olan Itochu Corporation, alıcıların ve satıcıların bir akıllı telefon uygulamasıyla tarih, saat, konum ve diğer işlem detaylarını blok zincirinde kaydetmelerini sağlayacak bir blok zinciri izlenebilirlik sistemi geliştiriyor.

PoC, Endonezya merkezli Pt. Aneka Bumi Pratama’ın kırıntı kauçuğu işleyen ve üreten ve tamamen Itochu Corporation’a ait bir şirket olan doğal kauçuk tedarik zinciri.

Blockchain bazlı tedarik zincirinin görselleştirilmesi

Blockchain bazlı kauçuk tedarik zincirinin görselleştirilmesi

Blockchain bazlı kauçuk tedarik zincirinin görselleştirilmesi. Kaynak: Itochu basın açıklaması

Basın açıklaması, yeni PoC’un başlamasının “ Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen“ 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi ”nde listelenen 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefine ulaşılmasına katkıda bulunduğunun altını çiziyor .

“Bir blok zincir izlenebilirlik sistemi geliştirmenin amacı, yatırım şirketlerimiz ve ticaret taraflarımız için istikrarlı bir şekilde tedarik ve tedarik yapılmasını sağlamak ve dağıtımının izlenebilirliğini artırmaktır.”

Farklı zincirleri izlemek için blockchain teknolojisinin kullanımı yaygın olarak kullanılmaktadır. Geçen Ekim ayında, Ruanda, tantal denilen tüketici elektroniğinde kullanılan bir metal dünyanın önde gelen üreticisi, çatışma metalin madencilik izlemek için bir blockchain başlatma ile bir ortaklık duyurdu, Cointelegraph yazdı Ekim 17.

Geçen Kasım ayında, Güney Kore hükümeti , sığır eti izleyerek tüketicilere gıda tedarik zincirinden bilgi sağlamak için blockchain teknolojisini kullanma planlarını açıkladı .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here