Başbakan Faktörü Sermaye, Bloomberg’e göre, Finansal Davranış Otoritesi tarafından tam kapsamlı bir alternatif yatırım fonu yöneticisi olarak onaylanan ilk kripto hedge fonuydu.

İngiltere bekçi tarafından onaylanmış olmasına rağmen, firma Avrupa düzenlemelerine uyacaktır. Bu kurallar uyarınca, firmanın yönetim altındaki varlıklarda 100 milyon avrodan fazla para bulundurmasına izin verilecek. Yalnızca kripto para birimi varlık sınıfına yatırım yapmak için onaylanan ilk ajanstır.

Kurucular, tek bir varlık sınıfına odaklanarak, hatta pazarda güvensizliği taşıyanlara bile odaklanarak, küresel rakiplerinin önüne çıkacaklarını ve kripto yatırımlarında güvenilir bir otorite olacağına inanıyorlar.

Prime Factor’un işletme sorumlusu Adam Grimsley, Bloomberg’e “Kripto para birimlerine yatırım yapmak için çoğu araç düzenleyici kurumların kapsamı dışında ve bu kadar kötü bir üne sahip olan bir pazarda bu büyük bir sorun” dedi.

Başbakan Faktörü, yatırımcıların geri dönüşlerini ve fonun varlıklarını sağlamak ve doğrulamak için AB düzenlemeleri uyarınca bir vasi tayin etmelidir. Bu vesayetçi firmadan bağımsız olarak hareket edecek ve ayrıca nakit akışı mutabakatı sağlayacak.

Bir şirket açıklamasına göre, şirket, net net değeri yüksek bireyler, aile ofisleri ve özel servet yöneticileri dahil olmak üzere profesyonel ve kurumsal yatırımcılar için fon yönetiyor .

Firmanın yatırım stratejisi hakkında halka açık hiçbir bilgi mevcut değildir. Ekip, Blackrock, Legal & General, Goldman Sachs ve Deutsche Bank’ın eski çalışanlarından oluşuyor.

İnternet sitesinde, şirket CEO’su Nic Niedermowwe , teminatlandırılmamış stabilcoinlerin sorunlu olduğunu iddia ettiği “ Uncolateralised Stablecoin Fallacy ” başlıklı bir rapor yayınladı . Ayrıca bitcoin’in ölçeklenebilirliği gibi konuları da dikkate aldı.

Şirket yorum talebine cevap vermedi.

Başbakan Faktörü Sermayesi daha önce bir Avrupa Fintech yatırımcısı olan Speedinvest ve bir yetenek yatırımcısı olan Entrepreneur First ile bir özkaynak finansmanı turu duyurdu.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here