Glasgow merkezli Jen McAdam, iddia edilen OneCoin piramit düzeninin destekçilerinin ölüm tehditlerini özellikle Facebook aracılığıyla gönderdiğini iddia ediyor.

Polise ölüm tehditleri bildirildi

14 Ekim’de, BBC , sahte bir OneCoin dijital para yatırımcısı olan Jen McAdam’ın, İskoçya’daki polise ölüm ve şiddet tehdidi ile karşı karşıya kaldığı bir kaç mesajını rapor ettiğini yazdı . McAdam, tehditlerin OneCoin destekçilerinin koordine ettiği bir saldırının bir parçası olduğunu iddia ediyor:

“Korkunç, kötüye alçakça ve tehditler bana çok gerçek geliyor, şimdi hep omzuma bakıyorum. Sağlığım üzerindeki olumsuz etkilere kapılıyor ama benden ve diğer OneCoin’e kadar pes etmeyeceğim Benim gibi kurbanlar bir tür adalet görüyor. “

Cryptoqueen BBC Sounds podcast’in bir parçası olan McAdam, sözde piramit planını araştıran podcast’in kendi parasını binlerce dolara projeye yatırmıştı. Daha sonra, birlikte yaklaşık 277.000 $ harcayan ailesini ve arkadaşlarını aynı şeyi yapmaya ikna etti. Dedi ki:

“Dünyadaki farklı kurban gruplarının, benim gibi etkilenen insanların benim olduğunu biliyorum. Hayat tasarruflarını yatırdılar, evlerini terk ettiler, arkadaşlarını ve ailelerini yer almaya ikna ettiler ve benim kadar kötü hissettiler hepsi bu çünkü hepimiz kandırıldık. ”

McAdams, İngiltere’de 70.000 civarında OneCoin kurbanı bulunduğunu ekledi, “ancak geride kalmışlar gibi hissediyor, buradaki hiç kimse bununla ilgilenmiyor gibi görünüyor.”

OneCoin piramit düzeninin kurucuları tutuklandı

Birleşik Devletler Bölge Savcısı iddia edilen hileli Dijital para OneCoin pazarlanmasını katılan uluslararası kripto Ponzi şemasının kurucuları tahsil ettiğini Mart 2019 yılında. OneCoin, Konstantin Ignatov ve kız kardeşi Ruja Ignatova’nın kardeşleri ve kurucularının 6 Mart 2019’da Los Angeles’ta tutuklandığı bildirildi. Kardeşler tel dolandırıcılık, menkul kıymet dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarıyla suçlandı.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here