Ana Sayfa haber IBM, İzin Verilen Blokaj Alanlarında Yeniden Oynama Saldırılarına Karşı Dirençli Patenti Yayınladı

IBM, İzin Verilen Blokaj Alanlarında Yeniden Oynama Saldırılarına Karşı Dirençli Patenti Yayınladı

384
0

Çok uluslu bilgi işlem devi IBM , izin verilen blok zincir ağlarının güvenliğini artırmak için bir uygulama ile blockchain patentlerinin cephaneliğine katkıda bulunuyor . İlk olarak Ekim 2016’da açılan patent 12 Mart’ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlandı .

Patent, “İzin verilen ve gizliliği koruyan bir blok zinciri ağında tekrar tekrar saldırılara karşı etkin bir şekilde direnme” hakkına sahiptir ve geçerli kullanıcı izinlerini ve gizliliğini korurken bu tür saldırılara karşı koymak için güvenlik tekniklerini ana hatlarıyla belirtir.

En genel anlamında, bir tekrarlama saldırısı , kötü niyetli veya sahtekarlıkla tekrarlanan veya ertelenen geçerli bir veri aktarımıdır. IBM’in patentinin geçmişi, bu tehdidi blokajlar bağlamında şöyle açıklar:

“Bir tekrarlama saldırısında, saldırgan basitçe ağdan ‘gizlice dinlenen’ veya saldırganın Blockchain üzerinde ‘gördüğü’ bir mesajı“ tekrar eder ”. Böyle bir tekrarlama, blok zinciri onaylayıcılarının bu yeni işlemi Blok Zincirine dahil etmelerine neden olacak ve bu nedenle işlemin asıl yaratıcısı olmadan bu işlemin sonucunu tekrar edecektir. ”

IBM’in bu olasılığa izin verilen bir blok zinciri bağlamında direnme konusundaki icadı, bir bilgisayar sistemleri ağı içindeki işlemlerin geçerliliğini güvence altına almak için bir iletişim yöntemi gerektirir:

“Bir bilgisayar sistemleri ağında, bir kullanıcı bilgisayar sisteminde, yalnızca bir kez kullanılacak bir güvenlik değeri üreten, bir güvenlik sertifikası ile imzalanan ve güvenlik değerini içeren bir mesaj üreten ve mesajı ileten bir iletişim yöntemi olabilir. bilgisayar sistemleri ağı üzerinden. ”

IBM’in buluşunun çeşitli düzenlemeleri, ağ bağlantılı sistemlerin her biri için doğrulama izinlerinin nasıl korunacağını ana hatlarıyla belirtir. Bu, “bir güvenlik sertifikası ile imzalanmış ve [benzersiz] bir güvenlik değeri içeren” (yalnızca bir defa kullanılacak) içeren bir işlem üretmeyi içerir; bu, bilgisayar sistemleri için bir blok zinciri ağının iletilmeden önce bir işlemi gerçekleştirmek için uygun olduğunu gösterir. ileriye.

Cointelegraph olduğu gibi rapor , veri araştırması blockchain Ağustos 2018 tarafından açılan lı patent ortaya IBM neredeyse boyun ve boyun ile oldu Çin ‘in Alibaba küresel varlık tarafından açılan bu tür en yüksek patent sayısına açısından.

Daha geçen hafta teknoloji devi , biri ağ güvenliğini hedefleyen ve diğeri veritabanı yönetim sistemlerini düzene sokmak için blockchain’i kullanmaya odaklanan iki yeni blockchain patent başvurusunu açıkladı .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here