Tech devi IBM, Hindistan’daki telekomünikasyon şirketlerinin yakında cep telefonu numara taşınabilirliği ve Do Not Call kayıt defterinde blockchain çözümleri kullanabileceğini ima etti .

IBM Hindistan / Güney Asya, Sriram Raghavan’ın IBM Research başkan yardımcısı ve CTO’suna göre, teknoloji devi, Do Not Call kayıtları ve Hint telekomlar için mobil telefon numara taşınabilirliği üzerinde odaklanmış blok zincirleme çözümlerini gelecek yılın başlarında sunabilir.

“Bu alanda tüm büyük telekom sağlayıcıları ve TRAI [Hindistan Telekom Düzenleme Kurumu] ile konsept ve pilot kanıtlarını tamamladık. Yeni yıla girmeyi bekliyoruz, blockchain çözümlerinin kullanıma sunulmasını göreceğiz, ”dedi Raghavan ilk başta The Economics Times tarafından bildirildi .

Hindistan’ın Telekomünikasyon Düzenleyicisi
Telcos’un yanı sıra, IBM Research ayrıca, mobil numara taşınabilirliği ve Do Not Call kayıt defterine ilişkin birden fazla kuruluş arasındaki koordinasyon sorunlarının ele alınması için Hindistan Telekom Düzenleme Kurumu (TRAI) ile işbirliği yapmaktadır. Raghavan başına, mobil numara taşınabilirliği ve Do Not Call kayıt hizmeti için blockchain çözümü TRAI’nin işlevlerini artıracaktır:

“[Blockchain], TRAI’yi bir regülatör olarak daha fazla görünürlük ve hızlı bir şekilde malfakikati öneriyor. Mobil numara taşınabilirliği de, blok taşıtın rol oynayabileceği en az iki telekom sağlayıcıyı kapsayan çok partili bir süreçtir. ”

Bu yılın başlarında, Şubat ayında TRAI, üç ay sonra bir dizi yönetmeliği açıklamaya başlamadan önce çeşitli blok zincirleme kanıtlarını gözden geçirdi. Şimdi kalan şey, telekomun satıcıları seçmesi ve daha sonra TRAI tarafından yayınlanan yönergeleri izleyerek sistemleri kurmasıdır.

Sektörün İlgi Alanları İçin İterek
Blockchain IBM, TraI çabaları ve ülkenin Telco’ların geniş internet ve telekomünikasyon sektöründe Hindistan’ın en etkili cesetlerden birinin beri yaklaşık iki ay geliyor, internet ve Hindistan (IAMAI) Mobil Derneği, bir blockchain komite kurdular etkileşimde görevli Ülkede dağıtılmış defter ekosistemini geliştirmek için çeşitli paydaşlar.

“IAMAI Blockchain Komitesi, tüm paydaşlar arasında diyalog yaratmaya odaklanacak; küratörlüğünü geliştirmek ve içerik geliştirmeye yardımcı olmak için içerik yaratmak ve blok zincirinin kullanımı ile katılımcı bir ekonomi yaratma yolunda ilerlemek, ”diye belirtti blokaj komitesi başkanı Tina Singh, CCN’nin o zamana kadar söylediği gibi.

Hint telekom ve sektör düzenleyicisi ile yaptığı çalışmaların yanı sıra, IBM’in dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan blockchain teknolojisine olan katkısı, teknoloji devi , dağıtılmış defter teknolojisi konusunda bir eğitim inisiyatifi başladığında bu yılın ortasıydı .

Bu, blockchain tasarımı, mimarisi üzerinde tanıtılan 12 haftalık bir çevrimiçi kursu gördü ve Hindistan Teknoloji Geliştirilmiş Öğrenme Ulusal Programı ile ortaklaşa kullanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here