Kripto para odaklı Huobi Group, Pekin merkezli bir yan kuruluşta bir Komünist Parti komitesi kurdu.

Şirket – aynı adı taşıyan Hong Kong merkezli alışverişi çalışır, şu anda en büyük üçüncü düzeltilmiş işlem hacminin global – açıkladı o içine Komünist Partisi ilke ve politikaları “uygulamak için gerekli” olduğunu söyleyerek, 16 Kasım’da kendi web sitesinde haber özel şirketler.

Çin kripto para ve blockchain alanı için bir ilk olduğu bildirilen hamle, aynı zamanda şirket için iç piyasadaki firmaların da desteğini almayı hedefliyor.

Huobi’nin kurucusu ve CEO’su Li Lin, 50 kişilik personelin yer aldığı bir fırlatma töreninde yeni komitesini “bir kilometre taşı” olarak adlandırdı.

Çin’in düzenleyicileri geçtiğimiz sonbaharda kripto ticaretine son verdikten sonra, iç pazarlar daha dostane yargı alanlarına geçmeye zorlandı. Huobi’nin döviz ticareti şimdi Singapur’da bulunmasına rağmen, Çin anakarasında hala blok zinciri danışmanlığı ve araştırma işlemleri var.

Komünist Parti, yerel kaynaklara göre kamu kurumları için standart olsa da, bu tür komitelerin kurulması için en az üç parti üyesi olan firmalara ihtiyaç duymaktadır. Bununla birlikte, son yıllarda, iktidar partisine daha resmi bir bağ kurmak, özel işletmelerde daha yaygın hale gelmiştir.

Çin makamları da jeton satışları da dahil olmak üzere birçok kripto aktivitesini kısıtlarken, blok zincir teknolojisinin benimsenmesini aktif olarak destekliyorlar. Gerçekten de, Komünist Parti , Ağustos ayında memurlar ve üyeler için bir açıklamanın yayınlanmasıyla kamu kurumlarında blok zincir okuryazarlığını norm haline getirdi .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here