Büyük kripto para borsası Huobi, bir Chainlink düğümü çalıştırmaya başlayan ve fiyat verilerini Chainlink’in ekosistemine entegre eden ilk büyük ticaret platformu haline geldiğini açıkladı.

Ticaret platformunun yayınladığı bir duyuruya göre Huobi, Huobi değişim API’sini akıllı sözleşmeler için kullanılabilir hale getirmek için Chainlink’in harici adaptörlerini kullanacak ve bu da geliştiricilerin borsa fiyat verilerine erişmesini sağlayacak. İlk desteklenen çiftler BTC / ETH, BTC / USDT, ETH / USDT ve LINK / ETH olacaktır.

Binance, veri tonlarını Chainlink kehanetlerini sağlayan ilk büyük kripto para borsası iken, Huobi, kripto para biriminin blok zincirinde Huobi Cüzdanı üzerinden kendi düğümünü çalıştırıyor olacak. Düğüm, kullanıcıların gerçek olduğunu doğrulayabilecekleri kendi fiyat verilerini imzalamasına izin verecektir.

Huobi Wallet’ın CEO’su Will Huang, merkezi olmayan finans (DeFi) alanının “şeffaf, açık ve programlanabilir finansal ürünler sunmanın benzersiz bir değer önerisi” sunduğunu söyledi. Ekledi:

Chainlink kullanıcılarının Huobi Global değişim verilerine erişmesini sağlamanın yanı sıra kendi Chainlink Düğümümüzü çalıştırarak bu yükselen eğilime katılımımızı hızlandırmaktan büyük heyecan duyuyoruz.

Huobi, duyurusunda, Huobi Cüzdan’ın ATOM, Ontoloji ve LOOM gibi projeler için toplamda 10 milyon dolarlık kriptoasset temin ettiğinden, İspat Kanıtı düğümlerini kullanma konusunda geniş bir deneyime sahip olduğunu belirtti. Yeni düğüm, Chainlink’teki kehanet veri hizmetleri için kullanılabilir düğümleri daha fazla dağıtacak.

Yazı , Chainlink , orakles söz konusu olduğunda kendisini “blockchain alanını belirteçlerin ötesine taşımakta en önemli altyapı parçalarından biri haline gelen” bir pazar lideri olarak kurdu. Akıllı sözleşmelere, gerçek dünya verilerine, zincir dışı etkinliklere ve geleneksel ödeme altyapısına evrensel erişim sağlar.

Huobi ayrıca yaptığı açıklamada, Chainlink’in merkezi olmayan finans ekosisteminde en çok kullanılan kehanet olduğuna ve Tezos, Polkadot ve Cosmos da dahil olmak üzere çeşitli diğer blok zincirlerine entegre edildiğine dikkat çekti. Google , Oracle ve SWIFT gibi büyük kuruluşlarla çalışır .

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here