Hindistan Yüksek Mahkemesi iken duyar sonrakinin bankacılık yasağı aşağıdaki merkez bankası karşı kripto değişim endüstrinin durumda, düzenleyiciler yeni oluşan sektör için düzenleyici politikaları keşfediyoruz.

Hindistan’ın kripto-para piyasasının geleceğini tartışmak üzere, Hindistan’ın Menkul Kıymetler ve Borsalar Kurulu (SEBI) ile birlikte, kripto-para birimi ve blok zinciri sektöründeki iş ve derneklerin de katılımına katılması bekleniyor.

Yıllık raporunda, SEBI, aktif dijital varlık borsaları ve toplulukları ile denizaşırı piyasalarda kripto-para birimi düzenlemelerini incelemek için Japonya, İngiltere ve İsviçre’ye hükümet yetkilileri gönderdiğini açıkladı.

Beklenmeyen Değişken
Temmuz ayında, Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindistan Merkez Bankası tarafından uygulanan kripto-para ticaretine ilişkin yasağı tersine çevirmeyi reddetti ve bankaların kripto-para birimi ile ilgili işlere herhangi bir mali hizmet sağlama konusunda katı bir yasaklamaya devam etmelerini talep etti.

Bloomberg’le konuşan hukuk bürosu Shardul Amarchand Mangaldas & Co partneri Anand Bhushan, hükümetin kara para aklamayla ilgili kaygılarının yanı sıra, büyük miktarda spekülasyon ve volatilite nedeniyle dijital para birimlerinin bir değişim aracı olarak kullanılmasına izin verilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

“Hiç kimse şu anda riski fiyatlandıramaz. Değişim konusunda netlik sahibi olduğunuz ve dijital para birimlerinin bir değişim veya ödeme aracı olarak kullanılıp kullanılamayacağı ya da bir meta ise, fiyatlandırmada daha az spekülasyon ve daha fazla istikrar olacaktır ” dedi .

Ancak, SFOX büyüme başkanı Danny Kim’in dediği gibi, büyük ölçekli yatırım şirketlerinin kripto-para piyasasına girişi, Ağustos ayındaki en istikrarlı ayını kaydettiği Ağustos ayı boyunca Bitcoin’in fiyat hareketinde görüldüğü gibi, istikrarın artmasına neden oldu. 2017 yılının haziran ayı.

“Kurumsal firmalar aktif olarak kripto ticaretine ya da ağır bir şekilde (2018’den önce) işlem yapmadan önce, değiş tokuşlar arasındaki bitcoin fiyat farkları% 4,5 gibi yüksek bir orana sahipti” diye açıklıyor Kim .

Japonya, Güney Kore, Fransa, İngiltere ve ABD gibi büyük bölgelerin düzenlediği finansal kuruluşlar olarak kripto para birimi değişiminin tanınmasının yanı sıra istikrardaki artış, Hindistan’ın yasağını tersine çevirmesine yardımcı olabilir.

Analistler, yerel hükümet yetkililerinin, kripto-para birimi ve blok zinciri alanında yüksek bir büyüme göstermiş olan denizaşırı pazarlara maruz kalmasının, SEBI’nin uzun vadeli stratejisini yeniden yönlendirebilecek öngörülemeyen bir değişken olarak hareket etmesini bekliyorlar.

Asya’da kripto-para birimi ve blok zincirle ilgili iş büyümesindeki yüzde 50’lik artışın ve hükümetlerin büyük veri ve AI’nın yanı sıra dördüncü sanayi devriminin üç temel teknolojilerinden biri olarak blok zincirini dikkate alma kararında görüldüğü gibi, kripto-alıcı ticaretinde tam bir yasak gönüllü tecrit ile sonuçlanabilir.

Hindistan ekonomisi büyük olduğu için, 2012 yılından bu yana hem ticaret hacminde hem de sanayinin büyümesinde piyasaya sürülmesinden dolayı, Japonya ve Güney Kore’nin gerisinde kalmaya devam etmiştir.

Bu hafta, Avrupa Komisyonu’nun AB için yasa tasarısı yürüten yürütme organı, uçuculuğuna rağmen piyasadaki hızlı büyüme oranı göz önüne alındığında, kripto para birimi sektörünü meşru bir sektör olarak kabul etti.

Avrupa Komisyonu başkan yardımcısı Valdis Dombrovskis şunları söyledi :

“Ayrıca kripto varlıkları üzerinde iyi bir görüş alışverişi yaptık. Kripto varlıklarının burada kaldığını görüyoruz. Son zamanlardaki türbülansa rağmen, bu pazar büyümeye devam ediyor. ”

Riskli Oyun
Hindistan hükümeti, kendisini küresel kripto para birimi ve blok zinciri alanından izole etmede yüksek riskli bir strateji izlemektedir. Mevcut yaklaşımı, Hindistan’ın kripto-para piyasasının, düzenleyici bir çerçeve kurulduğunda, her zaman lider bir sektör haline gelebileceğini varsayar.

Bununla birlikte, Avrupa ve Avrupa ülkeleri ile Japonya gibi önde gelen pazarlar arasındaki pazar yapısındaki tutarsızlık gösterdiği gibi, piyasayı inşa etmek zaman, sermaye ve kaynak gerektirmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here