Cointelegraph ile 13 Mayıs’ta Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para birimi değişimi Huobi’nin işletmecisi HBUS tarafından paylaşılan bir ankete göre , kripto sahiplerinin neredeyse% 12’si uzun vadeli yatırımcı .

Şirketin bu yıl Mart ve Nisan ayları arasında 1.067 Amerikan katılımcısını araştırdığı ve yıllık gelirlerinin% 99.58’inin% 99.58’inin aktif olarak kripto para birimi tutarında olduğunu belirttiği bildirildi. Yine de, araştırmaya göre 125.000 ila 149.000 dolar arasında kazananlar, kripto varlıklarına yatırım yapma olasılıkları en yüksek olanı.

Raporda ayrıca, 2018’de yanıt verenlerin% 8’inin kriptoya yatırım yaptığını, porsiyonun 2019’da% 20’ye çıktığını, kadınların% 27,49’unun cinsiyet dağılımının ve% 13,22’nin cinsiyet dağılımını yaşadığını iddia ediyor. Raporda, ankete katılanların% 74,32’si kripto para birimlerinin farkındadır ve% 60’ından fazlası bir arkadaşının tavsiyesine dayanarak borsalarını seçmiştir.

Ankete göre, kriptoyu benimseme konusundaki ilk üç çekincede anlayış ve eğitim eksikliği, güvenlik endişeleri ve genel güvensizlik yer alıyor. Öte yandan, şifreleme para birimine sahip olmanın en önemli nedenleri teknolojik potansiyel, mahremiyet vaadi ve tersine güvenliktir.

Cointelegraph’ın bu ayın başında bildirdiği üzere, ABD merkezli varlık yönetimi şirketi Fidelity Investments , kurumsal yatırımcıların% 22’sinin zaten dijital varlıklarına sahip olduğunu gösteren bir anketin sonuçlarını açıkladı.

Nisan ayının sonunda, bir başka araştırma Amerikan nüfusunun % 11’inin büyük kripto para biriminin bitcoin’e ( BTC ) sahip  olduğunu iddia etti  .

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here