Kripto paranın düzenlenmesi devam eden bir çöküntü olmaya devam ediyor. Çok sayıda ülke çeşitli çabalarla bunu yapmaya çalışıyor. Daha fazla kriptoakıllı ülkelerden biri olan Güney Kore’nin hala bu konuda resmi bir düzenlemesi bulunmamaktadır. Yerli avukatlar şimdi hükümeti mümkün olan en kısa zamanda netlik sağlamaya zorluyorlar.

Güney Kore İhtiyaç Düzenleme
Güney Kore’de cryptocurrency geleceği oldukça parlak görünüyor. Yerel borsalar her gün yüksek miktarda işlem hacmi yaratıyor. Bu, bazı yerel platformların kurbanlara ve hırsızlığa karşı yıllardır düşmesine rağmen. Hükümet yetkilileri arasındaki kripto tutumu da iyi bilinmektedir. Bu pozitivizme rağmen, hala bir kripto para birimi düzenlemesi yoktur.

Bu, ülkedeki politika yapıcılar için süregelen bir sorundu. Avukatlar şimdi Güney Kore hükümetinden işleri hızlı bir şekilde hareket ettirmelerini istiyorlar. Yatırımcıların korunması, bir numaralı önceliktir. Dahası, kılavuz eksikliği, ülkede faaliyet gösteren blockchain şirketleri için belirsiz bir gelecek yaratmaktadır.

Kripto para birimi düzenlemesi ile ilgili tereddüt hiçbir zaman olumlu bir unsur değildir. Yerel yetkililer geçmişte blok zincirine karşı laissez-faire yaklaşımları nedeniyle eleştirildi . Bir çerçeve geliştirmek, dikkatlice düşünmeden yapılabilecek bir şey değildir. Kore Barolar Birliği’ne göre, kripto para birimleri hala yerel ekonomi için bir risk olarak görülüyor.

Güney Kore’nin hala aktif bir kripto para birimi düzenlemesine sahip olmamasının iyi bir nedeni var. Endüstrinin bakış açıları üzerinde bir çalışma, bir süredir devam ediyor. Kapsamlı çalışma tamamlanana kadar, düzenleyici önlemler önerilecektir. Güney Kore hükümeti bu konuda finansal düzenleyicilerle açık bir diyaloğu sürdürmektedir.

Kriptopara ve blockchain ile ilgili belirsizliği ele almak kolay değildir. Her iki endüstrinin de avantajları var ama aynı zamanda önemli riskler de var. Herhangi bir karar vermeden önce madalyonun her iki tarafını dikkatle değerlendirmek zorunludur. Şimdilik, hükümet her iki sektörle ilgili yönetmeliğin getirilmesi için herhangi bir zaman çizelgesi paylaşmadı.

Dünyadaki diğer ülkeler benzer mücadelelerden geçiyor. Hindistan, her iki sektördeki konumunu henüz kamuya açık hale getirmemiştir. ABD’deki yetkililer de kripto para birimine daha fazla meşruluk kazandırmanın yollarını arıyorlar. Artık Bitcoin’in resmi olarak “olgunlaşması” söz konusu olduğunda, bu tür tedbirler daha da önem kazanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here