Önde gelen blockchain firması, Google’ın yeni kablosuz mesajlaşma sisteminin başkanlığını, ürünlerin VP’si olmak üzere tuttu.

Google Technologist, Ripple Labs’a Katıldı
San Francisco’da bulunan lider bir blockchain şirketi olan Ripple Labs, Amir Sarhangi’yi Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak işe aldı. Sarhangi, bildirildi, Google’ın yeni kablosuz mesajlaşma sistemi RCS (Zengin İletişim Hizmetleri) piyasaya sürülüyordu.

Gelişme Cumartesi günü Reuters tarafından rapor edildi . Ripple Labs, küresel ödeme ağı olan Ripple (XRP) ve RippleNet’in arkasındaki şirkettir.

Şirketin Reuters’e “Sarhangi’nin RippleNet olarak bilinen küresel bir ödeme ağı geliştirme çabasını sarfetmesinden heyecan duyduğunu” söyledi.

Reuters’e göre , “Alphabet Inc’in Google’ı, Sarhangi’nin RCS başkanı veya zengin iletişim hizmetleri olarak rolünü doldurup doldurmadığına dair yorum yapma isteğine cevap vermedi.” Alfabetik Arama, Google’ın ana şirketi.

Ripple XRP

Sarhangi’nin Teknik Arkaplanı
Teknoloji girişimcisi, daha önce kablosuz taşıyıcıların RCS’yi kullanmaları için geliştirilmiş bir teknoloji olan Jibe Mobile’ı kurmuştu. Sarhangi’nin CEO olarak görev yaptığı Jibe Mobile, 2015 yılında Google tarafından satın alındı ​​ve Sarhangi, teknik devinde yeni rolüne geçti.

Jibe Mobile, mobil ağ operatörlerine bulut tabanlı sanal IMS, IP mesajlaşma, görüntülü sohbet ve geliştirici API ağ geçitleri sağlama konusunda öncüdür.

RCS teknolojisi, mesajlar ve havayolu biniş kartları gibi multimedya ve mesajların mobil ağlar üzerinden daha iyi bir şekilde ele alındığı bildirildiği için SMS metinlerinin yerini almıştır.

Google, RCS teknolojisinden para kazanma çabasıyla, pek çok cihaz üreticisi ve kablosuz taşıyıcı ile ortaklık kurmuştur.

Görünüşe göre, RCS’nin kitlesel olarak benimsenmesine yönelik girişimler, bu teknolojiyi iPhone cep telefonlarında desteklemeyen Apple ve sadece sınırlı destek sağlamaya karar veren Samsung tarafından engellendi.

Ripple sürekli büyüme

Ripple Labs, işlerini büyütmek için büyük adımlar atıyor. Firma kısa bir süre önce birkaç kurum tarafından kabul edilen XRP tabanlı xRapid çözümünü piyasaya sürdü . Firma ayrıca RippleNet ödeme ağına daha fazla banka ve finansal hizmet şirketi ekledi. ABD merkezli PNC Bank , ağa katılan ilk Amerikan bankası oldu.

Bu haftanın başlarında, Ripple Q3 performans raporlarını yayınladı. Bitcoin Haberleri Canlı etmişti bildirdi :

Dalgalanma, yılın üçüncü çeyreğinde XRP jetonlarında 163 milyon $ ‘dan fazla sattı. Bu rakam, Q2’de satılan 73 milyon $ ‘dan iki kattan fazla ama yine de 2011 Q1’de satılan 167 milyon $’ dan daha az.

Ripple Labs, iş ayak izini dünya çapında genişletirken, Sarhangi’yı işe almak, ürün tarafına güçlü bir odak noktası olarak görülebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here