Blockchain alanı büyümeye devam ediyor. Glassdoor tarafından yapılan bir araştırmaya göre , blockchain ve kripto yeteneği için artan bir talep var. Ancak, tüm işler alınmadı. ABD’de blok zinciri pozisyonlarıyla ilgili 1.775 iş ilanı var. Bir yıl öncesine kıyasla, bu% 300’ün üzerinde bir artışı temsil ediyor.

Blockchain İş Teklifleri Büyümek
Sanal para birimleri ve blockchain teknolojisi tüm dünyada genişliyor. Farklı şirketler şu anda pazarda faaliyet göstermektedir. Bununla birlikte, blockchain ve kripto uzmanlarından yoksundur.

Glassdoor tarafından yayınlanan bir çalışmaya göre, ABD’de sunulan iş sayısında% 300’lük bir artış oldu. Ayrıca, Glassdoor bu profesyonellerin kazandığı maaşlar hakkında bilgi verdi. Rapora göre, blok zinciri ile ilgili iş fırsatları için medyan maaş yılda 84,884 dolar.

Bu, ABD medyan maaşının% 61.8 arttığından 52.461 dolar. Glassdoor tarafından blockchain alanında kaydedilen en yüksek maaş , yılda 200.000 dolardan fazla. Ancak şirket, yayınlanan blockchain işlerinin çoğunun teknik olduğunu açıklıyor. En çok aranan yetenekler ‘yazılım mühendisi’ idi (tüm blockchain iş listelerinin% 19’u).

Glassdoor, analizin ABD’de büyük bir iş ilanı örneğine dayandığını açıklıyor.

Konuyla ilgili olarak, Glassdoor yazdı:

“Bu analiz, Glassdoor’un çevrimiçi ABD’deki iş ilanlarının büyük bir örneğine dayanmaktadır. Blockchain iş piyasasının durumunu değerlendirmek için, Blockchain, Bitcoin ve cryptocurrency ile ilgili anahtar kelimeleri içeren herhangi bir iş ilanı için Glassdoor’un gerçek zamanlı iş açılış veritabanında bir metin araması gerçekleştirdik. Sektördeki çoğu iş cryptocurrency ile ilgili olsa da, piyasayı doğru bir şekilde yansıtmak için daha genel blockchain ile ilgili terimleri de ekledik. “

Geçen sene pazarda olumsuz bir gelişme olmasına rağmen, iş aramalarının sayısı arttı. Sadece bir yıl önce, sadece 446 açık iş vardı. Ağustos 2018’de bu sayı 1.775 dolara ulaştı.

Dahası, Glassdoor’daki blockchain iş ilanları için ilk beş uluslararası şehir Londra (% 16), Singapur (% 7), Toronto (% 7) ve Hong Kong (% 6) idi. Beşinci sırada, Berlin’i (% 4) ile bulabiliriz.

Araştırmada en çok aranan meslekler şunlardı: yazılım mühendisi, analist ilişkileri yöneticisi ve ürün yöneticisi. Hepsi, aranan toplam meslek sayısının neredeyse% 30’unu oluşturmaktadır.

Açıkçası, blockchain piyasası büyüyor ve şirketler yeni yetenekler alıyorlar. IBM, Coinbase , Şekil, Kraken ve daha birçokları yeni ve yetenekli uzmanlara aktif olarak yatırım yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here