Fortune 500 teknoloji firması Avnet, müşterilerin şirketin yazılım çözümleri için Bitcoin ve Bitcoin Nakit ödemelerini yapmasını sağlayan kripto ödemeleri kabul ediyor. Şirket, teknoloji endüstrisindeki profesyonellere hizmet veriyor.

Duyuruya göre,

“Günümüz geliştiricileri, ürünlerini piyasaya sürdükleri için esneklik arıyorlar ve bu duyuru müşterilerimize finansal işlemlerini tamamlamaları için daha uygun yollar sunuyor.”

Avnet, yeni ödeme seçeneğini kolaylaştırmak için her yıl 1 milyar doların üzerinde kripto para birimi ödemelerinde işlem yapan endüstri lideri BitPay ile birlikte çalışıyor.

“Bir müşteri Bitcoin (BTC) veya Bitcoin Cash (BCH) ile bir alışveriş yapmayı seçtiğinde, Avnet fonları doğrulamak, siparişi işleme koymak ve işlemi tamamlamak için BitPay ile birlikte çalışacaktır. Avnet ve BitPay ayrıca ABD dışındaki kripto para birimi taleplerini ülke bazında yönetme ve işleme yeteneğine de sahip olacaklar. ”

Teknoloji firması, Cumartesi günü 290.000 zincir işlemden geçen Bitcoin’in yükselişine odaklandı. Avnet, peyzajı değiştirmeye ve “kendimizi ve müşterilerimizi konumlandırmaya hazır hale getirmeye” hazırlanıyor.

Avnet, kripto ödemesinin aşağıdaki avantajlarını vurgulamaktadır.

  • 15 dakikalık bir pencereye kadar hesaplanan gerçek zamanlı dönüşüm oranları
  • Geleneksel aracılara kıyasla% 1’lik sabit bir ücret, “hiçbir şey gibi görünmeyecek”
  • Çevrimiçi platformların kullanım kolaylığı

Avnet şu anda, güvenli kripto para birimi depolaması için yeni bir donanım cüzdanı geliştirmek için Bitcoin.com ile birlikte çalışıyor ve zaten Bitcoin’i kabul ettikten sonraki ilk ay içinde birkaç milyon dolarlık kripto para birimi işlemlerini gerçekleştirdiğini söylüyor.

Şirket, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki 125 lokasyonda 15.000’den fazla çalışanı ile 140’tan fazla ülkede 2.1 milyon müşteriye hizmet veren 1.400’den fazla teknoloji tedarikçisiyle çalışmaktadır. Otomotiv, iletişim, sağlık, endüstriyel, askeri ve havacılık, güvenlik, giyilebilir ürünler ve diğer pazarlar için entegre çözümleri ile Bitcoin’e geniş bir sektör yelpazesinde yoğun maruz kalma sağlayacaktır.

Avnet, 2018’de 2018 Fortune 500’de 128. sırada yer alan, 19.04 milyar dolar gelir elde ettiğini bildirdi. Tedarikçileri arasında Dell, Asus, Seagate, Fujitsu, Toshiba ve Micron’u sayar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here