Kripto para birimi endeksi ve beta fon sağlayıcısı BitWise kısa süre önce finansal danışmanların dijital varlıklara nasıl baktığına dair bir rapor yayınladı. Konuyla ilgili çok sayıda bilgi kaynağıyla ortaklık kuran şirket, kripto para birimlerinin danışmanlar ve müşterileri için daha cazip hale geldiği sonucuna varıyor.

Kripto Para Birimlerine Artan İlgi

BitWise ve ETF Trendleri raporu ABD merkezli 415 finansal danışmanı sorgulayarak gerçekleştirdi . Makale, kendilerinin ve müşterilerinin kripto para birimlerine portföylerindeki potansiyel kapanımlar olarak nasıl baktıklarını anlamaya çalışmaktadır.

Tüm finansal danışmanların% 76’sı, 2019 yılında müşterilerden kripto para birimleri hakkında sorular aldıklarını söyledi. Başka bir deyişle, ilgi var.

Ayrıca,% 35’i müşterilerinin bir kısmının veya tamamının danışmanlık ilişkilerinin dışında dijital varlıklara yatırım yaptığına inanmaktadır. Bir diğer% 37’si emin olmadıklarını söyledi. Geri kalan% 27’lik danışman, müşterilerinin şu anda herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadığından emin.

Finansal Danışmanların Kripto Para Birimlerine İlişkin Görüşleri
Kripto Para Birimi Mali Müşavirler

Artan ilgiye rağmen, tüm finansal danışmanların sadece% 6’sı dijital portföylerini müşterilerinin portföylerine tahsis etmiştir. Bunun ana nedenleri düzenleyici kaygılar ve yüksek oynaklığı içerir.

Ancak, halihazırda kripto para birimi satın alan finansal danışmanların% 42’si önümüzdeki 12 ay içinde dijital varlık varlıklarını artırmayı planlıyor. % 58’i mevcut pozisyona bağlı kalmayı tercih ediyor ve danışmanların hiçbiri kripto para birimi yatırımını azaltmayı veya ortadan kaldırmayı düşünmüyor.

Kripto Para Birimi Seçme Güdüsü

İkinci düz yıl boyunca, finansal danışmanlar dijital varlıklara yatırım yapmak için aynı en cazip nedeni belirttiler. Bunların% 54’üne göre, kripto para birimleri ile geleneksel finans piyasaları arasındaki korelasyon eksikliği en önemli nedendir.

Gerçekten de, en büyük dijital varlık, birçok durumda geleneksel pazarlarla negatif korelasyonunu göstermiştir. Örneğin, Çin ile ABD arasındaki ticaret savaşının en sıcak günlerinde, Bitcoin yükselirken stoklar azalıyordu .

Birkaç hafta önce, coronavirüs salgını ve ABD ile İran arasındaki gerginlik sırasında piyasaların tekrar düşmesiyle benzer bir şey oldu .

Kripto para birimlerine yatırım yapmanın bir başka nedeni de yüksek getiri potansiyeli. Dahası, danışmanların% 63’ü, Bitcoin fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde, geçen yıl% 55’ten artacağına inanıyor. Aksine,% 37’si BTC’nin düşeceğini ve% 8’i en büyük dijital varlığın beş yıl içinde 0 $ değerinde olacağına inanıyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here