Suudi Arabistan Ulusal Ticaret Bankası henüz RippleNet’e katıldı. Ripple’e göre, finansal devi yıl sonunda üretime geçecek.

“NCB, RippleNet aracılığıyla tüm dünyadaki diğer finans kurumlarına bağlanacaktır. Ripple’ın blockchain teknolojisi ayrıca müşterilerine daha hızlı ve daha şeffaf uluslararası ödeme hizmetleri sunmaktadır.

Banka ilk olarak Singapur’dan başlayarak Kuzey Amerika ve Asya’daki finans kurumlarına bağlanacak. Bu iki kritik ödeme koridorunun kapıdan çıkması, NCB’nin müşterilerine daha önce değindiği bölgelerdeki hizmetlere hemen değer veriyor. ”

RippleNet, ödemeleri işlemek için Ripple’ın blockchain’ini kullanan bankalar ve ödeme sağlayıcıları ağıdır; bu da, likidite maliyetlerini düşürmek ve hızı artırmak için XRP’den faydalanma seçeneği de dahil olmak üzere.

Suudi Arabistan Ulusal Ticari Bankası, dünya çapında 5,4 milyondan fazla müşteriyle Orta Doğu’nun en güçlü finans kurumlarından biridir.

Suudi Arabistan, işçi dövizleri için büyük bir merkez ve Ripple için temel hedeftir.

Telgrafta bize katılın
Son 10 yıldır Suudi Arabistan Krallığı, dünyanın en büyük döviz cinslerinden biri olmuştur.

Dünya Bankası’nın en son verilerine göre ve Pew Araştırma Merkezi tarafından derlenen , 2016 yılında Suudi Arabistan’dan diğer ülkelere 44 milyar doları aşan para transferleri yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here