Filipinler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (PSEC) , ülkedeki İlk Madeni Para Teklifleri (ICO’lar) için çok beklediğimiz düzenlemeleri bir kez daha erteledi. Her gün yerel bir İngiliz olan Phillippine Star’a göre, hükümet 2018 yılının sonunda serbest bırakılmayı kabul etse bile ICO düzenlemeleri ertelendi.

PSEC’in kendisine göre, düzenleyici kurum farklı paydaşlarla çalışıyor ve endüstri için yeni bir düzenleme taslağı hazırlamak için daha fazla zamana ihtiyacı var. Organ, bir kez de, ICO’ların menkul kıymetler olarak tanımlanabileceğini ve bu nedenle onlar tarafından onaylanması gerektiğini ima etti.

Ancak, düzenleyici diğer konularda da esneklik göstermiştir ve belirteçlerin bir yıldaki 20 kişiye veya birime satıldığını, bankalara ve yatırım kurumlarına yapılan satışların yanı sıra emeklilik fonlarından da muaf tutulabileceğini belirtti.

Belki de bu kararsız tutuma bağlı olarak, düzenleyicinin yeni kurallar üzerinde uzlaşmaya varmakta zorluklarla karşı karşıya kalmasıdır. PSEC Başkanı Emil Aquino’ya göre, sektörün faydaları var ve onları Çin gibi yasaklamak, bu sorunun en iyi çözümü değil. Hükümet ayrıca, 10’dan fazla blok zinciri şirketinin ofislerini özel ekonomik bölge olan Cagayan’da kurmalarına izin verdi. Üç şifreleme para birimi değişimine zaten ülkede faaliyet göstermek üzere lisanslar verildi.

Ancak, çoğu ülkenin kendileri üzerinde kontrol etmemelerinin yanı sıra, ICO’ların kargaşasında yer alan para aklama faaliyetlerinden korkmalarından dolayı, kendilerinin üzerine düştükleri için, ICO sektöründe hala çok açıklık gerekmektedir. Filipinler kripto sektörü, gelecekteki eylem planını belirlemeden önce yeni kuralları beklemeye devam edecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here