• Araştırmacılar, yükseltmeyi hızlı bir şekilde takip etmeyi tercih ettikleri için, Ethereum’un risk kanıtı toplulukta oldukça bekleniyor.
  • Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 ile birleşmesi için sadece bir dürüst madenci gerektirdiğini söylüyor.
  • Bir Ethereum araştırmacısı, Ethereum’un birleşmeyi 2021’de gönderebileceğinden emin olduğunu söylüyor. 

Ethereum 2.0 beklenenden daha erken geliyor olabilir, çünkü topluluk büyük ölçüde yükseltmeyi hızlı bir şekilde takip etmekten yana.

Birleştirme en az bir dürüst madenci gerektirir

Ethereum’un kurucularından biri olan Vitalik Buterin, kısa süre önce Ethereum’un madencilik operasyonlarını bırakmasına izin verecek bir “çatal seçim değişikliği yoluyla hızlı birleştirme” yayınladı.

Birleşme Serenity’ye atıfta bulunuyor – Faz 1.5’ten Ethereum 2.0’a, ağın kanıta geçişine işaret ediyor. Mevcut Ethereum 2.0 yol haritasında, ağa 64 yeni zincir ekleneceği için verimliliğini artıracak olan parçalama da dahil olmak üzere Aşama 1’in bir sonraki aşamaya geçmesi planlanıyor.

Ethereum topluluk son Buterin tarafından desteklenen Kırma işleminde birleştirme yeşil ışık, iterek tartışmıştır. 

Belge, Yürütülebilir İşaret Zincirinin daha hafif bir versiyonunu ana hatlarıyla açıklıyor – iş kanıtı Ethereum’u şu anda çalışan kanıtı Ethereum olan Beacon Zincirine ekleme önerisi.

EIP-1559 üzerinden madenciler ve Ethereum geliştiricileri arasındaki son gerginlikler , her işlemde gaz ücretinin bir kısmının yakılmasını içeriyor ve sonuçta kullanıcıların ağ üzerinde işlem yapmak için adil bir ücret ödemesine izin veriyor. ETH arzı da azalacak ve bu da sahiplere fayda sağlayacaktır. 

Madenciler öneriden hoşnutsuz olduklarını göstermiş olsalar da, destek Temmuz ayındaki Londra sert çatalına dahil edilecek kadar bol oldu. Çalışma kanıtı mekanizması, ETH kullanıcılarına aylık 1 milyar doların üzerinde bir maliyete sahiptir. 

Madenciliğin sonunda Ethereum’un yol haritasında ortadan kalkmasıyla birlikte, kanıtı da odak noktası haline geldi.

İş kanıtı Ethereum, aynı zamanda ethpow olarak da anılır, Buterin’e göre, yalnızca müşterinin güvenilir bir işaret düğümü olan bir iletişim kanalına sahip olması ve çatal seçim kuralını değiştirmesi gerektiğine ilişkin gerekli değişikliği görecek.

Buterin, PoS ile hızlı bir birleşmenin yalnızca bir dürüst madenci gerektireceğini, ancak elbette, birden fazla dürüst madencinin İşaret Zincirine sorunsuz bir geçişe izin vereceğini açıkladı. 

Ethereum 2.0 üzerinde çalışan bir araştırmacı olan Justin Drake, anket sonuçlarında, yanıt verenlerin% 86’sının 2021’de piyasaya sürülecek güncellemenin hızlı takip edilmesinden yana olduğunu gösterdi. Drake, Ethereum’un 2021’de birleştirmeyi gönderebileceğinden emin olduğunu ekledi. 

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here