• Ethereum, boğalar piyasaya sürüldüğünde, 2019’un en yüksek seviyesine 361 dolardan yaklaşıyor.
  • ETH / USD, 2020’ye yönelik yükseliş durumunu doğrulamak için 375 $ ve 400 $ seviyesinde direnç görüyor.

400 $ ‘a Ethereum yükseliş davası, Şubat ayında işlem gören en yüksek seviyedeki engeli 284 $’ dan çıkardığı anda başladı. Hareket, daha fazla alıcıyı pazara katılmaya teşvik etti. Dahası, Bitcoin fiyatının gökyüzüne fırlamasıyla, Ethereum’un en büyük dijital varlık ile artan korelasyonundan dolayı ralli yapmaktan başka seçeneği yoktu .

Gerçekten de, 2019’un en yüksek seviyelerini 361 $ civarında kapatacak şekilde engelleri aşma yolculuğu oldu. Günün ETH / USD ani yükselişi, 2020’nin en yüksek seviyesi 358.52 $ ‘ı buldu. Öte yandan, yükselen yükseliş eğilimi, Ethereum’un 400 $ ‘dan daha yüksek seviyelere çıkması nedeniyle bir yılın en yüksek seviyesini geçmesinin sadece bir zaman meselesi olduğunu gösteriyor.

Teknik olarak, son simetrik üçgen kopuşunu takiben etki hala mitinge katkıda bulunuyor. Koparma, yüksek işlem hacmi ile desteklendi. Ayrıca, teknik seviyeler iki haftadır yükselişini sürdürüyor.

Örneğin, Elliot Dalga Osilatörü yükseliş seansının başında yer alıyor. RSI aşırı alım bölgesinde iyi durumda. Şimdilik, boğalar kontrol altında ve teknik resim bozulmadan kalırsa, bu hafta sonu seansında bile 375 $ ‘ın üzerinde kazançlar elde edilebilir.

Öte yandan, boğa piyasalarının toparlanmalara eğilimli olduğunu fark etmek hayati önem taşımaktadır ve bu da toparlanma için büyük fırsatlar sunmaktadır. Başka bir deyişle, trader’lar RSI ve MACD’yi artırılmış hacim ile onaylanmış geri dönüşler için dikkatlice izlemelidir.

ETH / USD günlük grafik

XRP / USD fiyat grafiği

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here