Bu kılavuz, varlıkları tedarik ederek, ödünç alarak veya sigortalayarak Ethereum Flash Pool’da WING token çıkarmak isteyen ONTO Wallet kullanıcıları için tasarlanmıştır. Başlamak için ONTO cüzdanınızın en son sürüm olan v3.7.8 veya sonrası ile güncel olduğundan emin olun. Ayrıca katılmak için ONTO Web Cüzdanını ve MetaMask’ı da kullanabilirsiniz.

Ethereum zincirindeki yavaş işlemler nedeniyle, işlem sonuçları zamanında iade edilemez. İşlem sonuçlarını görüntülemek ve beklemek için sayfanın sağ alt köşesindeki “Son İşlemler” e tıklayabilirsiniz.

1. ONTO Cüzdanınızı İndirme ve ONT Kimliği Oluşturma

1 – ONTO Wallet’ı İndirme

Yöntem 1: Resmi web sitesini ziyaret edin: https://onto.app/

Yöntem 2: Android kullanıcıları, doğrudan tarayıcıdan indirmek için web sitesini açabilir: https://app.ont.io/onto/onto.app/android/ONTO.apk

2 – ONT Kimliğinizi Oluşturma (İlk Kez Kullananlar İçin)

İlk kez kullananların ONT ID’lerini oluşturmaları gerekir. ONTO’yu açın, ONT ID’nizi oluşturun ve anımsatıcı ifadenizi yedeklemek için “Şimdi yedekle” yi tıklayın. Sayfada “Yedekleme başarılı” yazıyorsa ONT ID’nizi oluşturmuşsunuzdur. ONT ID’ye sahip kullanıcılar, ONT ID’lerini anımsatıcı cümle aracılığıyla cüzdana aktarabilir.

ONTO Web Cüzdan veya MetaMask Cüzdan kullanıyorsanız, aşağıdaki uzantı bağlantısını ziyaret edebilir ve uzantıyı yüklemek için “Chrome’a ​​Ekle” yi tıklayabilirsiniz . Kurulumdan sonra, yeni bir hesap oluşturabilir veya anımsatıcı / özel anahtarı mevcut bir hesabı içe aktarmak için kullanabilirsiniz.

ONTO Web cüzdanı: https://chrome.google.com/webstore/detail/onto-wallet/ifckdpamphokdglkkdomedpdegcjhjdp

MetaMask Cüzdan: https://chrome.google.com/webstore/detail/metamask/nkbihfbeogaeaoehlefnkodbefgpgknn

2. Varlık Ekleme

Varlık sayfasında varsayılan olarak ETH ve ONT görüntülenir, diğer tüm varlık türlerinin varlık sayfasına manuel olarak eklenmesi gerekir.

Varlıklar sayfasındaki ” + ” işaretine tıklayın ve ardından aramaya eklenecek varlık türünün Token adını veya sözleşme adresini girin, eklemek için arama sonucunun sağ tarafındaki artı işaretine / işaretine tıklayın.

Wing projesine katılabilecek varlık türlerinin özeti, Wing resmi web sitesinin Dokümanlar sayfasında görüntülenebilir.

https://docs.wing.finance/#tokens-and-networks

Varlık türleri eklemek için ONTO Web Cüzdanını kullanıyorsanız, lütfen ONTO Cüzdan’a bakın.

MetaMask kullanıyorsanız, MetaMask sayfasının altındaki “Token / AddToken” öğesini tıklayın, “Özel Belirteç” i seçin, varlığın sözleşme adresini “Belirteç Sözleşme Adresi / Belirteç Sözleşme Adresi” sütununa girin ve “İleri” yi tıklayın. eklemek.

3. Zincirler Arası Varlık İşlemleri ve Swapları Yapmak

Ontoloji zinciri varlıklarının, Tedarik, Borçlanma ve Sigortalama için Ethereum Flaş Havuzuna katılmadan önce pToken’e dönüştürülmesi gerekir. Ethereum zinciri varlıklarının değiştirilmesine gerek yoktur ve doğrudan katılabilir.

Bu kılavuzun amacı için, WING’i pWING’e değiştiriyoruz. ONTO’yu açın, “Market” piyasa giriş sayfasının alt çubuğuna tıklayın, ” Şimdi Değiştir ” seçeneğine tıklayın, arama kutusundaki açılır pencereye sırasıyla KANAT ve PWING girin.

Ardından değiştirilecek miktarı girin ve ” Şimdi Değiştir” e tıklayın Açılır pencerede, miktarı ve işlem ücretini onaylamak için aşağıdaki ” Onayla” yı tıklayın, şifreyi girin ve aşağıdaki oka tıklayın, takas tamamlandıktan sonra başarılı olacaktır.

PWING’i WING’e dönüştürmeniz gerekiyorsa, yalnızca işlemin konumunu ayarlamanız gerekir ve işlem ücreti varlık türü ETH’dir.

ONT’nin pONT’a geçmek için 2 adıma ihtiyacı vardır, önce piyasa sayfasında ONT swap ONTd’ye, ücret ONG’dir, sonra ONTd pONT’a swap, ücret ONTd’dir.

ONTO Web Cüzdanını kullanırsanız, PC tarafında çapraz zincir ve varlık değişimi geçici olarak mümkün değildir.

MetaMask kullanıyorsanız, “Varlık Değişimi” sayfasında https://swap.wing.finance/ takas etmek için Cyano Cüzdan ile işbirliği yapmanız gerekir.

4. Flash Havuzunda (Ethereum) Varlıklar Nasıl Tedarik Edilir

Arz, ödünç verilen varlıkların faiz ve pWING teşviklerini alabileceğiniz ödünç verilen varlıktır. Faiz geliri ödünç verilen varlıklardır, pWING teşviki, sırasıyla APY ve pWING APY olarak gösterilen yıllık getiri oranı ile pWING’dir. Her işlem ücret olarak ETH gerektirir.

1 – Varlıkların Tedarik Edilmesi

Adım 1: Wing Flash Pool’a (Ethereum) girin

ONTO’yu açtıktan sonra, pazar sayfasına girmek için alt çubuktaki “Market” e tıklayın ve Flash Pool’a girmek için “Flash Pool (Ethereum)” üzerine tıklayın.

Cüzdanın ONTO Web Cüzdanını ve MetaMask’ı kullanıyorsanız, lütfen çalıştırmak için aşağıdaki URL’yi açın

https://flash.wing.finance/etherum

Adım 2: Borç Verme için Varlık Tedarik Etme

Açıklama amacıyla pWING’i örnek olarak kullanıyoruz. PWING satırındaki “Supply” alanına tıklayın. Açılır pencerede “Onayla” yı tıklayın ve ücreti ayarlayın. Bilgileri onayladıktan sonra aşağıdaki oku tıklayın. M-cüzdan şifresini girdikten sonra, tekrar onaylamak için aşağıdaki oka tıklayın ve yetkilendirmeyi tamamlamak için onayı bekleyin.

Yetkilendirme başarılı olduktan sonra, açılır pencereye ödünç verilecek varlık miktarını girin veya tümünü ödünç vermek için “MAKS” düğmesini tıklayın, ardından bilgileri onaylamak için “TEDARİK” düğmesini tıklayın ve aşağıdaki oku tıklayın , cüzdan şifresini girin ve onaylamak için aşağıdaki oku tekrar tıklayın. Bunun tamamlanmasının ardından kredi başvurusu başarılı olur ve bekleyebilirsiniz.

Kredi başarılı olduktan sonra, “Mevcut Pozisyon” sütununun “Tedarik” sayfasının altında yeni yatırdığınız pWING’i görebilirsiniz. “PWING Kazanılanlar” sütunu altında, bu kredi ile elde edilen pWING teşviklerini görüntüleyebilirsiniz. Ödünç verilen her varlığın ayrıntılarını görüntülemek için sola ve sağa kaydırın.

2 – Sağladığınız Varlıkları Geri Çekme

Para çekme işlemine geçmeden önce, çekilebilecek maksimum varlık sayısını onaylamak için lütfen “Tüm Piyasalar” sütununun altındaki “Borç Al” sayfasındaki varlığın Likidite sütununu kontrol edin.

Bu kılavuzun amacı doğrultusunda, pWING’i örnek olarak alacağız. “Mevcut Pozisyon” listesinin altındaki “Tedarik” sayfasındaki pWING alanını bulun ve para çekme sayfasına girmek için sayfanın üst kısmındaki “GERİ ÇEK” düğmesine tıklayın. Çekmek istediğiniz varlık miktarını girin, ayrıca tüm ana parayı ve faizi çıkarmak için “MAKS” düğmesine tıklayabilir, “GERİ ÇEK” düğmesine tıklayabilir, bilgileri onaylayabilir ve aşağıdaki oka tıklayabilir, cüzdan şifresini girip onaylamak için aşağıdaki ok. Tamamlandığında, para çekme başvurusu başarıyla gönderilir.

Faiz gerçek zamanlı olarak ödenip ayarlandığından, tamamını çekmek için sadece “MAKS” düğmesine tıklayın, çekilen gerçek miktar görüntülenen rakamdan farklı olabilir.

5. Flash Havuzunda (Ethereum) Varlıklar Nasıl Ödünç Alınır

Flash Havuzundan varlık ödünç alan kullanıcılar, WING teşvikleri kazanabilirler ancak faiz ödemeleri gerekir. Faiz, kullanıcının ödünç almayı seçtiği varlık türünde ödenirken, ödünç alanlar için teşvikler pWING’de kazanılır. Faiz oranı ve pWING teşvik oranı APR ve pWING APY olarak görüntülenir. Her eylem, kullanıcılara işlem ücreti olarak belirli bir miktar ETH’ye mal olur.

Varlıkları Flash Havuzundan (Ethereum) ödünç almadan önce, kullanıcıların önce varlıkları tedarik etmesi ve teminatlandırması gerekir. Bir adresin aynı anda aynı tür varlıkları ödünç alamayacağını ve tedarik edemeyeceğini unutmayın.

1 – Borçlanma Varlıkları

Adım 1: Teminat Anahtarını Açma / Kapatma

Varlıkları Flash Pool’dan (Ethereum) ödünç almak istiyorsanız, ilk adım belirli miktarda başka varlıkları güvence altına almaktır. Bu kılavuzun amacı doğrultusunda, örnek olarak oneWING’i ödünç almak için pWING’i güvence altına alıyoruz. Süreci başlatmak için, “Tüm Piyasalar” altındaki pWING satırında “Teminat” altındaki anahtarı değiştirmeniz yeterlidir. Ardından, açılır pencerede “Teminat Olarak PWING’i Etkinleştir” seçeneğine tıklayın, bilgileri onayladıktan sonra ok düğmesine tıklayın, cüzdan şifrenizi girin ve onaylamak için ok düğmesine tekrar tıklayın. Tamamlandığında, varlık üzerindeki teminat anahtarını başarıyla açmış olursunuz.

Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, pWING artık teminat olarak kullanılabilir ve şu anda yatırdığımız 30 pWING, diğer varlıkları ödünç almak için teminat olarak kullanılabilir.

“Teminat” anahtarını kapatmak isterseniz, “Teminat” altındaki anahtarı yeniden açmanız yeterlidir. Bilgileri onayladıktan sonra ok düğmesine tıklayın, cüzdan şifresini girin ve onaylamak için ok düğmesine tekrar tıklayın. Tamamlandığında, varlık üzerindeki teminat anahtarını kapatmış olursunuz.

Bir varlık ipotek yetkisini kapatırsa ve kredi varlığının değeri maksimum ödünç verilebilir değerin% 100’ünü aşarsa (oran, “Gösterge Panom” sütununun altındaki “Borçlanma Sınırı” altında gösterilir), varlığın ipotek yetkisi kapatılamaz .

Adım 2: Varlıkları Ödünç Alma

Ödünç verilmesi gereken varlığı seçin. Bu kılavuzun amacı doğrultusunda örnek olarak oneWING kullandık. İlk olarak oneWING satırındaki “Ödünç Al” alanına tıklayın. Ödünç alma yoluyla pWING teşvikleri almak istiyorsanız, ödünç almadan önce pWING’i kilitlemek için adrese yeterli miktarda pWING aktarmanız, PWING’in% 3’ünü kilitlemeyi kabul etmek için BORROW açılır penceresini kontrol etmeniz ve ardından “Onayla” düğmesini tıklamanız gerekir. ve ardından işlem ücretini ayarlamak için açılır penceredeki küçük oka tıklayın. İşlem ücreti varlık türü ETH’dir. Bilgileri onayladıktan sonra, yetkilendirmeyi tamamlamak için onayı beklemek üzere aşağıdaki oku tıklayın.

Yetkilendirme tamamlandıktan sonra, ödünç alabileceğiniz maksimum tutarı görüntüleyen “Borçlanma Limiti” ni göreceksiniz veya ödünç verilebilir varlıkların% 80’ine kadar ödünç almak için “GÜVENLİ MAKS” düğmesine tıklayabilirsiniz. Ardından, PWING’in% 3’ünü kilitlemeyi kabul etmek için BORROW açılır penceresini kontrol edin, kilitli pWING miktarı otomatik olarak hesaplanacak ve A’da görüntülenecek ve adresteki pWING, A ≤ B olduğunda B’de görüntülenecektir. pWING’inizi başarıyla kilitleyebilirsiniz. PWING’in% 3’ünü kilitleme anlaşmasını kontrol etmediyseniz, pWING teşvikleri alamazsınız. Tamamlandığında, onaylamak için “BORÇ” düğmesine tıklayın, bu görevden sonra kredi başarılı olur.

Ödünç alma işlemi tamamlandığında ödünç aldığınız pWING tutarını “Mevcut Pozisyon” altındaki “Borç” sayfasından kontrol edebilirsiniz. Ayrıca oneWING’i ödünç alarak kazandığınız “pWING” miktarını “Kazanılan pWING” altında da bulabilirsiniz. Ödünç verilen varlığın ayrıntılarını görüntülemek için sola veya sağa kaydırın.

Kredi başarılı olduktan sonra, “My Dashboard” altındaki “Borç Limiti” altındaki orana dikkat edebilirsiniz. % 100’e ulaştıktan sonra tasfiye edilecektir. Oran% 100’e yaklaştığında lütfen ödünç verilen varlıkları geri ödeyin veya ipotekli varlıkları artırın.

2 – Ödünç Aldığınız Varlıkların Geri Ödenmesi

Ödünç verilen varlıkları geri öderken, lütfen geri ödemeden önce cüzdan bakiyesinin ödeme için yeterli olup olmadığını onaylayın.

Örnek olarak oneWING’i alın, “Mevcut Pozisyon” alanının altındaki “Borç Al” sayfasındaki oneWING varlığının satırına tıklayın, miktarı geri ödemek için pop anahtarındaki sağ üst köşedeki “TEKRAR ÖDEME” düğmesine tıklayın. Başlamak için, “Onayla” düğmesine tıklayın, ardından işlem ücretini ayarlamak için küçük oka tıklayın. İşlem ücreti varlık türü ETH’dir. Bilgileri onayladıktan sonra, aşağıdaki oka tıklayın, cüzdan şifresini girin ve ardından onaylamak için aşağıdaki oka tıklayın. Onay tamamlandıktan sonra, yetkilendirme başarılıdır (yalnızca ilk işlem için gereklidir).

Yetkilendirme başarılı olduktan sonra, giriş kutusuna geri ödenecek varlık miktarını girin veya anapara ve faizi ödemek için “MAKS” düğmesine tıklayın, “GERİ ÖDEME” düğmesine tıklayın, bilgileri onaylayın ve alt oku tıklayın, M-cüzdan şifresini girin ve onaylamak için alt oka tekrar tıklayın. Geri ödeme tamamlandıktan sonra başarılıdır.

Faiz gerçek zamanlı olarak kapatılıp artırıldığından, yalnızca “MAX” düğmesine tıklanarak ödenebilir. Gerçek geri ödeme tutarı görüntülenen şekilden farklı olabilir.

6. Flash Havuzunda (Ethereum) Varlıklar Nasıl Sigorta Edilir

Tedarik etmeye katılmanın yanı sıra, pWING teşvikleri almak için pWING’i de sigortalayabilirsiniz.

Bir borçlu veya alacaklı tarafından işlenen ciddi bir ihlal durumunda, Sigorta Havuzunun zararın bir kısmını Tedarik Havuzuna ödeyeceği unutulmamalıdır. Bu, Sigorta Havuzundan bir varlık kaybına neden olacaktır. Ayrıca Sigorta Havuzundaki her bir pWING depozitosunun 72 saat süreyle kilitli kalacağını ve ardından çekilmeye hazır olacağını anlamalısınız. Lütfen PWING’inizi Sigorta Havuzunda sigortalamadan önce ilgili riskleri anladığınızdan emin olun.

1 – PWING’in sigortalanması

“Tüm Pazarlar” altında “PWING’i sigortala” yı tıklayın. Ardından, açılır pencerede sigorta için istenen pWING miktarını girin ve “Onayla” yı tıklayın, ardından ETH ödenen ücretleri ayarlamak için küçük oklara tıklayın, Bilgileri onayladıktan sonra aşağıdaki oka tıklayın, cüzdanı girin yetkilendirmeyi başarıyla tamamlamak üzere tekrar onaylamak için şifre ve aşağıdaki oku tıklayın.

Yetkilendirme tamamlandıktan sonra olası riskler için “Risk Uyarısı” sayfasını kontrol edebilir ve bunları taşıyıp taşıyamayacağınıza karar verebilirsiniz. Ardından, ok düğmesine tıklayın ve cüzdan şifrenizi girin.

Tamamlandıktan sonra, sigortaladığınız toplam pWING tutarı, “Mevcut Pozisyon” altında “sigorta” sayfasında görüntülenecektir. Ayrıca “Kazanılan PWING” altında PWING tutarını sigortalayarak kazandığınız “pWING” miktarını da bulabilirsiniz.

2 – Sigortaladığınız PWING’i Teslim Etmek

Sigortalı olduğunuz pWING’i sigortanızdan 72 saat sonra teslim edebilirsiniz.

“Mevcut Pozisyon” altındaki “Sigorta” sayfasındaki pWING varlık satırına tıklayın, sigortalı pWING’inizi teslim etmek için bir açılır pencere açmak için sağ üst köşedeki “SURRENDER” ı seçin. Teslim etmek için istenen pWING miktarını girin veya mevcut tüm pWING’i teslim etmek için giriş alanının sağındaki “MAKS” öğesine tıklayın. “SURRENDER” düğmesine tıklayın ve bilgileri onaylayın. Ardından ONTO içindeki ok düğmesine tıklayın ve onaylamak için ok düğmesine tekrar tıklamadan önce cüzdan şifrenizi girin. Tamamlandığında, sigortaladığınız şifreyi başarıyla teslim ettiniz.

7. Varlıklar Nasıl Tasfiye Edilir

Ödünç verilen varlığın değeri, teminatına karşılık gelen maksimum ödünç verilebilir tutara ulaştığında, varlık tasfiye edilebilir ve tasfiye memuru borçlu için ödünç verilen varlığı geri ödeyebilir ve teminatını belirli bir tercihli oran üzerinden alabilir.

Tasfiye listesine girmek için “Tüm Piyasalar” ın sağ tarafında bulunan “Tasfiye” butonuna tıklayın, “Borçlanma Limitine Ulaşıldı”% 100’ü aşan herhangi bir adresi seçin ve tasfiye edilecek varlık tipini seçin. “MAKS” düğmesinin sol tarafı, geri ödenecek ve tutarı geri ödemek için ödünç alacak varlıkların türüdür, “MAKS” düğmesine tıklayarak “İsteğinize Göre” varlık sayısının maksimum geri ödemesini girebilirsiniz. teminat türü miktarının ne kadarını alacağınızı göstermek için “al” açılır, ardından “likide et” i tıklayın, aşağıdaki oka tıklayarak bilgileri onaylayın.

Tasfiye sonrası alınan teminat Mevcut Pozisyon sütununda “Arz” sayfasının altında yer alacak ve kredi faizi otomatik olarak hesaplanacaktır. Para çekmeniz gerekiyorsa, ödünç verilen varlıkları geri çekmek için lütfen yukarıdaki adımlara bakın.

8. WING Teşviklerinin Geri Çekilmesi

Flash havuzunda pWING tedarik ederek, ödünç alarak veya sigortalayarak pWING teşvikleri kazanabilirsiniz. Çoğu durumda, daha önce kazandığınız pWING teşvikleri, sigortalı pWING’i her tedarik ettiğinizde, geri çektiğinizde, ödünç aldığınızda, geri ödediğinizde, sigortaladığınızda veya geri çektiğinizde otomatik olarak adresinize geri çekileceğinden, çoğu durumda, adresinize PWING’i çekmenize gerek yoktur.

Ancak, pWING teşviklerini geri çekme eylemini tamamlamanız gereken durumlarda, işte adımlar:

“Mevcut Pozisyon” sütunundaki “Tedarik”, “Ödünç Al” ve “Sigorta” sayfalarının altında, motive edilen pWING sayısı görüntülenir. “Geri Çek” e tıklayın ve bilgileri onaylayın. Ardından, ONTO içindeki ok düğmesine tıklayın ve onaylamak için ok düğmesine tekrar tıklamadan önce cüzdan şifrenizi girin. Tamamlandıktan sonra, WING teşvikleri ONTO Cüzdanınıza çekilebilir.

Hepsi bu kadar! Wing.Finance’ın yeni Ethereum versiyonunda bol şans!

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here