• Ethereum bir başka rekor kırarak 2.340 dolara ulaştı.
  • Bir analist, Ethereum’un temelleri göz önüne alındığında, Ether fiyatının% 500 daha artabileceğini öne sürdü.
  • Berlin yükseltmesi ve Coinbase doğrudan listeleme, Ethereum fiyatını da olumlu etkileyebilir.

Ethereum’un Berlin yükseltmesi ve Coinbase doğrudan listelemesinin öncesinde , Ether geçen hafta% 8’in üzerinde artış gösterdi ve 2.340 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Ethereum fiyatı başka bir% 500 artacak

Geçtiğimiz yıl içinde fungible olmayan tokenlerin (NFT’ler) ve merkezi olmayan finansmanın (DeFi) yükselişiyle Ethereum, kripto endüstrisinde en çok kullanılan blockchain ağlarından biri olmaktan yararlandı.

Ethereum ağının yüksek işlem ücretleri gibi bazı dezavantajları olmasına rağmen, Ether’in fiyatı yılın başından bu yana iki katından fazla arttı. 

Eski hedge fonu yöneticisi ve kripto analisti Teeka Tiwari, geçtiğimiz günlerde Ethereum’un şu anda aşırı derecede değerinin düşük olduğunu iddia etti. ETH fiyatı, fiyatını beş haneli bölgeye taşıyarak% 500 daha artabilir. 

Tiwari ayrıca Ethereum’un önümüzdeki on yılda Microsoft, Apple, Google ve Facebook’un değerini aşabileceğine inanıyor. Tiwari’ye göre, DeFi ve merkezi olmayan uygulamalar (Dapps), Ethereum’u tarihteki en değerli yazılım platformu yapacak. 

SkyBridge Capital CEO’su Anthony Sccaramucci, Ethereum’un temellerini vurgulayarak, Ethereum’un “yapışkan bir kripto para birimi ve bir değer deposu ve insanların işlem yapacağı bir şey olacağını söyleyerek, analist, Ethereum’un geleceğine inanan tek kişinin kendisi olmadığını ekledi. . “

Tiwari, Ethereum’un şu anda “çılgınca değerinin düşük olduğunu” ve kripto para biriminin “çok çok daha yükseğe” çıkacağını öne sürdü.

IntoTheBlock In / Out of the Money Around Price (IOMAP) verileri, Ethereum’un önünde neredeyse hiç direnç olmadığını ve rekor seviyeye ulaştığını gösteriyor. İzlenmesi gereken ilginç bir seviye, kripto para birimi için büyük destek sağlayabilecek 2.209 ila 2.239 dolar arasındadır. Bir düzeltme meydana gelirse ve bu seviye kaybedilirse, bir sonraki destek 2.149 ila 2.179 $ arasında bulunabilir.

Ethereum IOMAP verileri

Ethereum IOMAP verileri

Ethereum’un fiyat artışı, Ether’in açık ilgisinin 8 milyar dolarlık yeni bir rekor seviyeye ulaşmasına neden oldu; bu, bu yıl Şubat ayındaki Bitcoin’in rakamının kabaca% 50’si.

Ethereum vadeli işlemleri açık faiz

Ethereum vadeli işlemleri açık faiz

Mevcut vadeli açık faiz artışı, piyasaların daha da önde gelen oyuncuların türev işlemlerine katılmalarına izin verdiğini yansıtıyor. Bu aynı zamanda, Ether için önemli bir kilometre taşı olan CME Ethereum vadeli işlem sözleşmelerini de yansıtıyor.

Kripto pazarına giren kurumsal artışla birlikte, Ethereum fiyatı hala büyüme için büyük bir alana sahip olabilir. 

Eter Bitcoin’den daha kıt olacak

DeFi ve NFT endüstrileri büyümeye devam ederken, Ethereum yüksek işlem ücretleri ve geciken işlem süreleri ile karşı karşıya. 14 Nisan’da beklenen Berlin hard forkunun, gelecekte Londra da dahil olmak üzere diğer yükseltmelerin önünü açması bekleniyor. Yükseltme, ağın proof-of-stake fikir birliği mekanizmasını kullanacağı Ethereum 2.0’a bir adım daha yakın . 

Şebeke artan taleple karşı karşıya kaldıkça gaz fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyesindeyken, ETH fiyatı da istikrarlı bir şekilde arttı. 

Berlin yükseltmesi, Ethereum’un yüksek işlem maliyetlerine bazı çözümler sunacak, ancak ağdaki tıkanıklık ölçeklenebilirlik iyileşene kadar muhtemelen devam edecek. 

Kripto piyasasının, 14 Nisan’da gerçekleşecek olan, piyasadaki bir başka büyük yükseliş sürücüsünden – Coinbase’in doğrudan listelemesinden – faydalanması bekleniyor. 

Coinbase’in doğrudan listelemesinin, kripto para birimi endüstrisi için bir “dönüm noktası” anı olması bekleniyor, çünkü sektördeki diğer kuruluşlar gelecekte büyük borsaların ayak izlerini takip edebilir. Token Metrics CEO’su Ian Balina şu yorumu yaptı:

Ethereum yükseliyor çünkü Bitcoin’e kıyasla nispeten daha az değer görüyor. Coinbase’in kullanıcıları kripto alanına getirecek 100 milyar dolarlık [değerlemesi] ve Ethereum’un kurumlar için CME vadeli işlem sözleşmeleri olan diğer tek kripto varlığı olması, Ethereum’un neden yükseldiğini görebilir.

Balina , Berlin güncellemesinin ardından, Temmuz ayında beklenen Londra güncellemesinin , özellikle kriptonun işlemlerden sonra yakılma yeteneğini tanıtmasının ardından, Ether deflasyonunu ve Bitcoin’den daha kıt hale gelebileceğini söyledi.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here