• 50 günlük SMA hareketi sınırlayarak Ethereum’un beklenen rallisini 400 dolara erteliyor.
  • 100 SMA’daki destek, yükseliş görünümünü korumanın anahtarıdır.

Akıllı sözleşme jetonu , 395 dolara kadar balistik bir artışla başlayıp 360 dolara düşüşle biten inanılmaz derecede hareketli bir hafta yaşadı . 400 $ ‘a fiyat işlemi, Pazartesi günü Pandora kutusu açılarak geçersiz kılındı. 375 $ ile 380 $ arasındaki destek, ETH’nin düşüş trendinden bir ara verdiğini gördü. Ancak, Cuma günü OKEx’in para çekme işlemlerini askıya almasıyla ilgili haberler, 360 dolara son ayağı tetikledi .

Ethereum, yükseliş görünümünü 400 dolara kurtarabilir

Yazım sırasında, ETH / USD, kısa vadeli destekten sığ bir toparlanmanın ardından 367 $ ‘dan kaçıyor. Fiyatın hemen üzerinde, 50 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) hareketi sınırlıyor. Bu hareketli ortalama desteğe çevrilirse, Ether, 400 $ ‘a yolculuk için motorları tekrar çalıştıracak.

Olumsuz tarafı, en önemli destek 100 günlük SMA’dır. Eylül ayından bu yana, hareketli ortalama, test edildiğinde yükselişin tersine dönmesine neden oldu. Ethereum bu bölgenin üzerinde kaldığı sürece, 400 $ ‘a varan kazançların gerçekleşmesi muhtemel.

ETH / USD fiyat tablosu

ETH / USD fiyat tablosu

IntoTheBlock’un IOMAP modeli, Ethereum’un önünde 369 dolardan 380 dolara kadar zorlu bir direnç bölgesi ortaya koyuyor . Burada kabaca 1,2 milyon adres daha önce yaklaşık 5,6 milyon ETH satın aldı. Bu direnci desteğe çevirmek, Ethereum’u kademeli olarak 400 $ ‘a yükseltmek zorunda.

Olumsuz tarafı, destek, direnç kadar güçlü değil. Bu nedenle, boğalar daha önce açıklanan 100 SMA desteğinin ne pahasına olursa olsun savunulmasını sağlamalıdır. Bununla birlikte, model 346 dolardan 368 dolara kadar uzanan geniş bir çapa işaret ediyor.

Ethereum IOMAP grafiği

Ethereum IOMAP modeli

Resmin diğer tarafına bakıyorum

100 SMA desteğinin parçalanması durumunda yükseliş görünümünün drenajlarda sona erebileceğini belirtmekte fayda var. Benzer şekilde IOMAP, desteğin Ether’in önündeki direnç kadar büyük olmadığını gösteriyor. Başka bir deyişle, ayılar satış baskısını yoğunlaştırırsa, ETH belki de birincil desteği 340 dolarda yeniden test etmek için dönebilir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here