• ETH / USD piyasadaki teknik düzeltmenin etkisiyle düşüş gösteriyor.
  • Ethereum son günlerde güçlü bir ticaret hacmi artışı kaydetti.

Mevcut piyasa değeri 29 milyar dolar olan ikinci en büyük dijital varlık olan ETH, 13 Şubat’ta en yüksek 2020 seviyesini 277,39 dolara vurdu. Yazı yazılırken, kripto para piyasasında teknik düzeltme sonucunda madalyon 261.40 dolara geriledi . ETH / USD son 24 saatte yaklaşık% 2 değer kaybetti ve günün başından bu yana çoğunlukla değişmedi.

ETH ticaret hacimleri artıyor

Olağanüstü fiyat artışının yanı sıra ETH, ticaret hacminde güçlü bir büyüme kaydetti. Ethereum’un günlük ortalama işlem hacmi, hafta başında 16 milyar dolardan 25 milyar doların üzerine çıkarken, Intotheblock tarafından sağlanan verilere göre ortalama bir işlem büyüklüğü 1.000 dolara geriledi. 

Skew Analytics’e göre ETH, 12 Şubat’ta BitMEX, Huobi ve OKEx’te işlem gören hacim 1 milyar doları aştığından yılın en aktif oturumuna sahipti.

ETH / USD: Teknik resim daha da aşağı yönde düzeltme gerektirir

1 saatlik grafikte ETH / USD SMA50’nin altına düştü. 265,00 $ ‘ın altında yer alan bu çizgi, şimdi çıkarılması gereken ilk direnç olarak hizmet ediyor . Bu gerçekleştikten sonra iyileşme psikolojik 270.00 $ ‘a, ardından 271.00 $’ a yaklaşırken 1 saatlik Bollinger Band’ın üst çizgisine kadar uzatılabilir. Bu bariyerin üzerinde sürdürülebilir bir hareket, 277.00 doların üzerinde olan en son seviyeye yeniden odaklanacaktır. 

Olumsuz tarafı, ilk destek $ 260.00 tarafından yaratılıyor. Eğer kırılırsa, olumsuz bir sonraki odak noktası 252 $ (4 saatlik Bollinger Band orta çizgisi) ve psikolojik 250.00 $ ile çekiş kazanacaktır. SMA200 1 saatlik 245.50 dolardan satış yapmayı durdurmalı ve piyasaya yeni alıcılar çekmelidir. 

ETH / USD 1 saatlik grafik

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here