• Yaklaşan buz çağı, Ethereum ağında keskin bir komisyon büyümesine neden olmuş olabilir.
  • Kaldıraçlı pozisyonların DeFi uygulamaları ile tasfiyesi anormal komisyonların başka bir nedeni olabilir.

Geçen hafta sonunda, Ethereum ağının belirli bloklarında anormal derecede yüksek komisyonlar kaydedildi. Kripto haber medyası Bitcoinist’e göre bazen maliyet 30 doları, hatta 40 doları aştı.

Özellikle yayın, bir işlem göndermeye çalışırken önerilen ücretin 40 dolardan fazla olduğuna dikkat çeken Coin Metrics araştırmacısı Nate Madry’den söz ediyor. Komisyon, komisyonun 30 doları aştığını belirtti.

Analist ayrıca yakın zamanda Ethereum ağındaki blokların neredeyse tamamen dolduğunu belirtti.

Uzmanlar, bu tür anormal komisyonlar için çeşitli nedenlerin olabileceğine inanıyor. Bunlardan biri, “buzul çağı” olarak adlandırılan işlevle ilgili madencilik karmaşıklığındaki son artış. Aktivasyonunun tekrar ertelenmesi beklense de, ETH blokları üretmek daha uzun sürer.

Başka bir olası neden de merkezileşmemiş finans (DeFi) uygulamaları. Ethereum fiyatı önceki hafta 185 $ ‘dan 145 $’ a düştü ve bu durum kaldıraçlı pozisyonların tasfiyesiyle sonuçlandı. Bunun dışında, DeFi ile ilgili sözleşmeler zamanında idameler için daha yüksek komisyonlar ödemek zorunda kalmış olabilir.

Son 24 saatte 200’den fazla CDP tasfiyesi gerçekleşti. Otomasyon sistemimiz, hem SCD hem de MCD’de 70 milyon CDP’yi kaza sırasında 3 Milyon Dolar’ın üzerinde teminat kasası ile tuttu ve DeFi Saver’in Twitter’da merkezi olmayan finans protokolleri için tek duraklı bir yönetim çözümü sağladı.

Aynı zamanda, Perşembe günü Gods Unchained tahsilât pazarı için ERC-271 tokeninin piyasaya sürülmesi de oldukça zor olabilir.

Her neyse, Tether, Ethereum ağındaki ana kaynak tüketicisi olmaya devam ediyor. Geçen hafta, Glassnode hizmeti USDT’nin toplam işlem hacminin, yılın başından itibaren% 6000’den fazla olan 100 milyar doları aştığını belirtti.

Genel olarak, yayın, bazı zamanlardaki Ethereum blok zincirindeki yükün% 94’ü aştığı Mayıs ayındaki en yüksek değerlerle karşılaştırıldığında, şu anda ağın daha az aktif olarak kullanıldığı – ortalama olarak% 84’dür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here