1 Temmuz Pazartesi günü, 30 Nisan’da spot pazarını piyasaya süren ABD merkezli kripto borsası ErisX , Eris Clearing’in ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) ek olarak bir türev takas organizasyonu (DCO) lisansı aldığını söyledi. 2011’den beri Eris Exchange tarafından halihazırda alınmış olan Belirlenmiş Sözleşme Piyasası (DCM) lisansı. Bu, 2019’un ikinci yarısında vadeli işlem piyasasını açabilmesi gerektiği ve böylece hem spot hem de vadeli işlem piyasaları sunabilen ilk dijital varlık değiş tokuşu yapması gerektiği anlamına geliyor. Aynı platformda.

Bu duyuruyu daha yakından incelemeden önce, ErisX’in tarihine kısa bir tur atmaya değer.

ErisX nedir ve arkasında kim var?

Ekim 2018 tarihinde 3, Eris Borsası, Chicago merkezli türevleri 2010 yılında kurulmuş ile değiştirebilen ve takas vadeli konusunda uzmanlaşmış  açıkladı  ErisX Intercontinental Exchange’in Bakkt ile rekabet olacağını aynı platformda hem spot ve vadeli piyasalar sunan planlanan yeni düzenlenmiş kripto alışverişini kurumsal yatırımcıların dikkatine yönelik platform (bu yıl başlaması bekleniyor).

O zamanlar, ErisX’in “geleneksel sermaye piyasalarını ve DRW Girişim Sermayesi, Valor Özkaynak Ortakları, TD Ameritrade (AMTD), Virtu Financial (VIRT), NEX Fırsatları gibi dijital varlık piyasalarını kapsayan hem yeni hem de mevcut yatırımcılar tarafından desteklendiğini gördük. , Cboe Global Piyasalar (CBOE), CTC Grup Yatırımları, Dijital Döviz Grubu, Nico Trading, Pantera Capital ve Üçüncü Taş Ortaklar “.

ErisX ekibi, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH) ve Litecoin (LTC) için fiat (USD) spot piyasaları başlatarak 2019 yılının ikinci çeyreğinde kripto alanına girmeyi planladığını söyledi. 2019’daki DCO başvurusu için CFTC’den onay almış, Bitcoin ve LTC veya ETH gibi bazı diğer kripto para birimleri için 2019’un ikinci yarısında vadeli işlem sözleşmeleri başlatacak. (ICE’nin Bakkt’ında olduğu gibi, vadeli işlem sözleşmeleri fiziki olarak teslim edilecek. nakit olarak ödeme yerine.)

TD Ameritrade Başkanı ve CEO’su Tim Hockey, o sırada şunları söyledi:

ErisX’teki yatırımcıların yanı sıra inisiyatifte stratejik bir katkıda bulunan olarak, dijital varlık vadeli işlemlerini ve spot sözleşmeleri tek bir platformda içerecek olan yerleşik, CFTC tarafından düzenlenen bir değişim ile çalışarak inovasyon hedeflerimizi ilerletmeyi dört gözle bekliyoruz. Bu yenilikçi şirketlerle çalışmak bize, dijital para ekosistemindeki perakende yatırımcılar için bir boşluğu dolduracağına inandığımız kripto para birimi ürünlerini geliştirmelerine yardımcı olma fırsatı veriyor.

DCO ve DCM Kayıtları Ne Demektir?

CFTC’ye göre:

Belirlenmiş sözleşme piyasaları (DCM’ler), yeni sözleşmenin Emtia Borsası Yasası (CEA) ve Komisyonun düzenlemelerine uygun olduğu veya Komisyonun düzenlemelerini talep ettiği üzerine Komisyona bir öz sertifika vererek, yeni sözleşmelerin alım satımını listeleyebilir.

Bir türev takas kuruluşu (DKG), her bir tarafın, DKG’nin tarafların kredisi kredisini yerine getirmesi veya başka bir şekilde yerine koyması için bir sözleşme, sözleşme veya işlem yapmasına olanak tanıyan bir varlıktır; borçların ödenmesi veya netleştirilmesi için çok taraflı olarak düzenler veya sağlar; veya aksi takdirde katılımcılar arasında kredi riskini karşılıklı hale getiren veya aktaran takas hizmetleri veya düzenlemeleri sağlar.

ErisX’in Spot Pazarını Başlatması

30 Nisan’da ErisX , spot pazarının halka açıldığını duyurdu ve buna “birleşik dijital varlık spotu ve düzenlenmiş vadeli döviz takası vizyonunun ilk kısmı” dedi.

Bir kez daha, ErisX “bu yılın sonunda düzenlenmiş vadeli işlem borsası ve takas odası” planlamayı planladığını söyledi.

Şu anda, ErisX, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) ve BTC-tabanlı ticaret çiftleri için Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin için USD bazında işlem çiftleri sunmaktadır.

İki sipariş türü desteklenir: “Limit” ve “Stop-Limit”.

CTFC’nin bu DCO Lisansını Verme Hakkında Söyleyecekleri

CFTC’nin basın açıklamasına göre , “Komisyon, Eris Clearing, LLC (Eris) Ticaret Borsası Yasası (CEA) kapsamında bir takas organizasyonu (DCO) türevi olarak Eris Clearing, LLC.

Ayrıca, “emrin şart ve koşullarının, diğer şeylerin yanı sıra, Eris’in, CEA’nın 5b Bölümündeki temel ilkeler ve CFTC düzenlemeleri ile birlikte yürürlükte olan CEA hükümlerine uyduğunu” belirtmek de önemlidir. “Temel ilkelere ve CFTC düzenlemelerine uyumla ilgili olarak Komisyona yaptığı beyanların her birini” yerine getirmek.

Son olarak, CFTC, Takas ve Risk Bölümünün, “Eris’in tamamen teminatlı takas modeline bağlı olarak, Eris’e bazı CFTC yönetmeliklerine uymaktan kurtulmasını sağlayan bir mektup” verdiğini de belirtti.

ErisX Bu DCO Lisansını Alma Hakkında Ne Diyor?

ErisX’in blog yazısına göre, ErisX İcra Kurulu Başkanı Thomas Chippas şöyle dedi:

ErisX, dijital varlık pazarımız için ticari ve takas işlevlerini geleneksel DCM (takas) ve DCO (takas) modellerini kullanarak ayırdığımız için benzersizdir. Bu, kurumsal yatırımcıların diğer varlık sınıflarından bekledikleri yapıyı yansıtmakta ve bu piyasaların daha fazla ilgi ve erişilebilirliğe doğru yönlendirilmesine yardımcı olacaktır.

ErisX Vadeli İşlemleri, CFTC tescilli bir DCM olan Eris Exchange, LLC ve CFTC tescilli bir DCO olan Eris Clearing, LLC aracılığıyla sunulacak.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here