• Kısa vadeli: Son dönemde yükseliş eğilimi test edildi, net bir trend yok.
  • Uzun vadede: Son zamanlarda görülen genel altcoin geri çekildi, trend de olmadı.

EOS ( EOS ), geçtiğimiz hafta boyunca diğer önemli altcoinlere katıldı ve bazı önemli kazanımlarla ve – onlar gibi – şimdi yeni yerel pazar yapısında bazı seviyeleri yeniden test ediyor. Bu seviyeler korunursa, önümüzdeki günlerde ve / veya haftalarda daha fazla artış görebiliriz.

Orta vadeli 8 saatlik bir EOS / BTC çizelgesiyle başlıyoruz. Burada, 21 üstel hareketli ortalamanın (EMA) şu ana kadar yükseliş eğilimi gösterdiğini görüyoruz – fiyat bunun altında kapanmadı – ve tekrar test ediliyor. Ve burada, 21 EMA yerel yükseliş yapısı için çekim çizgisinin hemen üstüne düşüyor.

Anahtar seviyeye geri çekilTradingView tarafından EOS şeması

Bununla birlikte, buradaki histogram, RSI olmasa da (resim çizilmemiştir), ancak fiyattan çok fazla ayrışır (düşüş).

Daha büyük bir günlük grafikte, fiyatın yakın zamanda alınan 55 EMA’yı tutmaya çalıştığını görüyoruz – 21’in 8 saatlik grafikte olduğu yer. Bunu tutmak önemli bir dönüm noktası olacaktır; ve aynı şekilde, aşağıya kapanması, geri çekilmeyi düşünmek için bizi duraklatır.

Katı göstergelerTradingView tarafından EOS şeması

Göstergeler bu grafikte daha güçlü görünüyor, hem RSI hem de histogramda daha yüksekler ve şiddetle yükselen MACD. Bu olursa, 21’de destek arayacağız.

Son olarak, karşılaştırma amacıyla ABD Doları’nın günlük bazında EOS’in diploğunun Bitcoin’in dün geceki düşüşü  (bu genel olarak piyasadaki fiyatları düşüren) altında bu grafikte daha dik olduğunu görüyoruz  . 55 EMA burada zaten kaybedilmiş ve fiyat 21’de savunulmuştur. Satış hacminin bugün önemli olduğu düşünülmekte, alım satım yarım gün kaldı ve neredeyse bir önceki güne neredeyse eşit oldu.

55 ve 21 EMA arasındaki aralıkTradingView tarafından EOS şeması

EOS / BTC 55 EMA’yı günlük olarak tutabiliyorsa, EOS / USD’nin 21 günlük EMA’yı sürdürme olasılığını artıracaktır. Ayrıca bunun tam olarak 0.382 Fibonacci geri çekilme seviyesinin olduğu görüyoruz; ve eğer fiyat orada tutulabiliyorsa, sığ bir geri çekilme izini sürecek ve devam eden bir yükseliş eğilimi için olumlu bir görünüm oluşturacaktır.

Genel olarak, Bitcoin’in fiyatı sabitlenebilirse, son altcoin kazançlarını ve yeni yükselişlerini korumak için ideal olacaktır. Ancak, Bitcoin ile işler çok dalgalı kalırsa, pek çok kişinin nihayetinde yeni olan “alt mevsim” olduğunu düşünmek için erken bir son görebiliriz.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here