• Enjin Coin fiyatı son 12 saatte% 13 düştü ancak 2,37 $ civarında destek buldu.
  • Zincir içi ölçümler, ENJ için karşıt görüşleri ortaya çıkararak, konsolidasyonun devam ettiğini ima eder.
  • Yükseliş tezi, talep bariyerinin 2.19 $ ‘dan bozulması üzerine geçersiz kılınacak.

Enjin Coin fiyatı , konsolidasyonunu ihlal etmeye yaklaştığı için bugün erken saatlerde kısa bir düşüş yaşadı.

Enjin Coin fiyatı yatay olarak devam ediyor

4 saatlik grafik Enjin Coin fiyatının 2,36 dolardan 2,78 dolara uzanan dar bir aralıkta kaldığını gösteriyor. Düşük trend çizgisini etiketledikten sonra, ENJ alıcıları devreye girdi ve piyasa değerini% 7 artırdı.

Bu hareket kısa vadede yükseliş eğilimi gösterse de üst sınırı aşmanın yeterli olup olmayacağı belirsiz. Direnç seviyesini 2.78 $ ‘a düşürmemek, 2.36 $’ lık desteğe doğru inişinin tekrarlanmasına neden olacaktır.

Bu nedenle, alıcıların yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını oluşturmak için satıcıları ezmesi ve 2,75 $ ‘ın üzerine yakın 4 saatlik kesin bir mum çubuğu üretmesi gerekiyor . Bunu ihlal etmek, Enjin Coin fiyatının 2,94 dolardan 3,08 dolara uzanan bir tedarik bölgesine yaklaşmadan önce% 5 artmasına izin verecek . 

ENJ / USDT 4 saatlik grafik

ENJ / USDT 4 saatlik grafik

IntoTheBlock’un In / Out of the Money Around Price (IOMAP) modeline göre, direnç seviyeleri istiflenir ve Enjin Coin fiyatı için hızlı yukarı hareketleri önleyebilir.

2.57 $ ‘lık anlık arz seviyesi, 32.39 milyon ENJ satın alan ve “Paranın Ötesinde” olan yaklaşık 7.000 adresi barındırıyor. Benzer şekilde, bu tür su altı pazarı katılımcıları, teknik bir perspektiften özetlenen tedarik bölgesi ile örtüşen 2.88 $ ‘a kadar uzanıyor.

ENJ IOMAP grafiği

ENJ IOMAP grafiği

Bu altcoin için yukarı yönlü bir hareket ters rüzgarlarla karşı karşıya kalırken , mevcut fiyatın altında bulunan yığılmış destek engelleri, ortalama 2,49 $ fiyatla 42,85 milyon ENJ satın alan 3.200 adres bir yastık görevi göreceğinden satışın kolay olmayacağını gösteriyor. satış baskısını azaltın. Bu nedenle, Enjin Coin’i çevreleyen istikrarlı talep ve arz engellerinin bu kombinasyonu, yana doğru hareketi teşvik edebilir .

Alıcının az olduğu veya hiç olmadığı satın alma bölgesinde gezinme

Santiment’in geçtiğimiz aylarda tüm Enjin Coin’in ağ katılımcılarının kar / zararını takip eden 30 günlük Piyasa Değeri Gerçekleşen Değere oranı (MVRV) modeli,% -13,9 ile fırsat bölgesinde olduğunu gösteriyor.

MVRV’de ani bir düşüş, kısa vadeli tüccarların kar ayırdığını ve uzun vadeli sahiplerin biriktirmesi için bir fırsat yarattığını gösteriyor.

En son MVRV -% 11’in altına düştü, Enjin Coin fiyatı önümüzdeki üç hafta içinde yaklaşık% 67 arttı. Bu nedenle, bu endeks ENJ’nin mevcut seviyelerde değerinin altında kaldığını ve kısa süre içinde piyasa değerinde bir artış görebileceğini göstermektedir.

ENJ 30 günlük MVRV tablosu

ENJ 30 günlük MVRV tablosu

Enjin Coin’in MVRV modeli, mevcut fiyat seviyelerinin mükemmel bir satın alma fırsatı sunduğunu öne sürse de, piyasa katılımcıları Enjin Coin ağına katılan yeni adreslerdeki% 73 düşüşe dayanarak ENJ’yi satın alma konusunda ilgisiz görünüyor.

Günde 4.400’den 900 adrese indirilen bu azalma, yatırımcıların mevcut fiyattan Enjin Coin ile ilgilenmediklerini veya fonlarını yeniden tahsis edebileceklerini gösteriyor.

Her iki durumda da, ağ açısından bakıldığında Enjin Coin fiyatı karamsar bir tablo çiziyor.

ENJ yeni adres tablosu

ENJ yeni adres tablosu

Kısa vadeli görünüm, alıcıların ENJ fiyatını desteklediğini gösterirken, uzun vadeli senaryo, teknik ve zincir üstü göstergeler tarafından sunulduğu üzere çok daha belirsizdir.

Bu nedenle, yatırımcıların net bir eğilimin oluşmasını beklemesi gerekir. Direnç seviyesini 3.08 $ ‘a düşüren satın alma baskısında ani bir patlama, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edecek ve ENJ’nin% 6 artarak 3.27 $’ ı etiketlediğini görebilir. Bununla birlikte, Enjin Coin fiyatı destek engelini ikna edici bir şekilde 2,19 $ ‘dan aşarsa,% 8’lik bir düşüşün 2,01 $’ a düşmesi muhtemel görünüyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here