Kripto artık 15 Şubat 2019 tarihli KrASIA tarafından bildirildiği gibi, bu yeni yasal statüyü veren yeni bir düzenleme sayesinde Endonezya’da bir emtia olarak yasal olarak işlem görebiliyor .

Ticaret Başlasın
Endonezya’daki kripto topluluğu, kripto borsaları artık ülkede yasal olduğundan dolayı büyük bir darbe aldı. Rapora göre, Endonezya’nın Bappebti olarak da bilinen Borsa Vadeli İşlem Ticaret Düzenleme Kurumu, dijital para birimlerini ticari bir mal olarak yasal olarak tanıyan 5/2019 sayılı yönetmeliği yayınladı.

Birkaç gün önce hükümetin kripto vadeli işlem ticareti için 70 milyon dolar sermaye gerektiren yeni bir yasa nedeniyle ateş altında tutulduğu için bu çok gerekli bir ilerleme işaretidir . Birçok kişi yeni yasanın çok katı olduğunu ve kripto endüstrisinin ilerlemesine zarar vereceğini düşünüyordu.

Ancak bu yeni yasa, şifreli parasal yasal statü vererek, tanımlayarak ve ticaret yapanları koruyarak endüstriyi korur. Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Düzenleme Kurumu Başkanı Indrasari Wisnu Wardhana şunları söyledi :

“Sahte satıcılar tarafından aldatılmamaları için kripto varlıklarına yatırım yapmak isteyen kişilere koruma sağlamak istiyoruz”

Geçmiş, şimdi ve gelecek
Bu yeni düzenleme henüz yürürlüğe girmiş olsa da, Endonezya’da çok uzun zaman önce kripto ticareti yapılıyordu. Sorun, yasal durumlarının gri bir alanda olmasıydı; bu, hükümet bir ödeme şekli olarak kripto para birimini yasakladığında daha da karmaşıklaştı.

Bu insanlar ne zaman ve nasıl vergi ödemek veya emin değilken cryptocurrency kullanıcıları ve vergi ile ilgili işçi karmaşa içinde paralellikler çizen kripto dünya hükümetleri devreye girdi ve kadar cha başladı, hangi hatta yasal olarak vergiye tabi olup olmadığını oluşturulan beton yasaları.

Bununla birlikte, Endonezya’da kripto ticareti yapmadan önce, trader’ların, ele alınan fonların suç veya terör faaliyetleri için olmadığını doğrulamak için risk değerlendirme değerlendirmesini geçmeleri gerekir. Ayrıca, yatırımcıların sertifikalı bir güvenlik pratisyeni olan en az bir personel üyesi ve en az beş yıl boyunca işlemlerini kayıt altında tutmaları için müşteri desteği için bir bölüme sahip olmaları gerekmektedir. Bunun üzerine, sunucularının ülkede bulunması gerekir.

Bu yasa bir miktar ilerleme belirtisi olsa da, bir kaç yıl öncesinin patlaması sırasında değil, kripto kışın ortasında, çok geç geldiği duygusuyla, fikirle aynı fikirde değiller.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here